O süre de gözümüzü açıp kapayıncaya kadar geçecek.

Bu nedenle zamanımızı iyi değerlendirmeliyiz. Yerel sorunlarımızı doğru tespit etmeliyiz. Çözümleri hakkında düşüncelerimizi ve önerilerimizi oluşturmalı, geliştirmeliyiz.

Sizce kentimizin en önemli sorunu nedir? Ardışık sorunları hangileridir?

Susuzluğu yaklaşan en büyük sorun olarak görüyor musunuz?
Kentinizde dağıtımı yapılan içme suyu kalitesi halk sağlığı için uygun mudur?

Havası kirli ve de sağlıklı ölçümlerin yapılmadığı kentte yaşamak istemezsiniz mutlaka. Hava kirliliğinden ölümlerin ne kadar da hızlı artığını biliyorsunuzdur.

Kentinizin katı atık depolama sorunu hakkında ne biliyorsunuz? Kişi başına günde ortalama bir buçuk kilogram evsel atık üretilmektedir. Bu atıkların depolanmasıyla ilgili hangi sorunlar yaşanmaktadır?

Kent içi ulaşımdan memnun musunuz? Durakların kullanılabilirliği, konumları sizin için uygun mudur?

Betona boğulmuş bir kentte yaşamak, doğaya yabancılaşmak sizde nasıl etkiler uyandırıyor?
Doğaya yabancılaştırılmış insanlar olarak tüm yaşam alanlarının talanına kayıtsız kaldığınızı fark edebiliyor musunuz?

İzmir'de Kültürpark'ın sermayenin yatırım alanı olması için çalışıldığını biliyor musunuz?

Çeşme Yarımadası'nın kentlilere rağmen merkezi yönetim tarafından doğal yaşamı yok edecek sermayenin yatırım alanı haline getirilme süreciyle ilgileniyor musunuz? Bu konuda yerel yöneticilerin sorumluluklarının da bulunduğunu düşünüyorsunuzdur.

Türkiye'de resmen tek gemi söküm alanı olan Aliağa gemi söküm bölgesinden ülkemize tehlikeli atıkların nasıl sokulduğunu duymuşsunuzdur. Yerel yönetimlerin bunu engellemek için neler yapabileceğini de düşündünüz mü?

Organize Sanayi Bölgelerinin sıvı atık arıtma tesislerinin çalıştırılmadığını biliyorsanız, su faturalarında ödediğiniz atık su arıtma bedelinin boşa gittiğini de biliyorsunuzdur.

Yaya Hakları için yerel yönetimlerin asla bir şey yapmadığını kaldırımlarda ve yaya geçitlerinde öfkeyle görüyorsunuz.

Sanat etkinliklerinin belediyeden geçinen sözüm ona sanatçıların desteklenmesi, onların saçma sapalıklarının izlettirilmesi olmadığını anlamışsınızdır. Popüler olanlarının da bir günün kutlanması için zenginliklerine katkı konmasını kabul etmiyorsunuzdur umarım.

Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek. Kimler aday gösterilecekler ve bizlerin onaylarına sunulacaklar?

Yukarıdan, partilerinin tepelerinden önümüze onaylamamız için sürülecek adaylarını kabullenecek miyiz?

Yoksa, kentimizi gerçekten tanıyan, sorunlarını bilen ve uygulanabilir çözüm önerileriyle, kadrolarıyla çözebilme yeteneği olan kendi adayımızı mı seçeceğiz?