20 yıla yakın İzmir'in önemli televizyonlarda televizyon programı yaptım.

Yapımcı ve sunuculuğunu yaptığım programın adı "Ege Meclisi" ismini taşıyordu. Canlı yayının jenerikten sonra ilk cümlesi "Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu Ege Meclisi'nden iyi akşamlar" şeklindeydi. Ege Meclisi, özünde şehir imarı ve kentleşmeyi içeren konuları ana gündem maddesi yapsa da yaşama dair birçok konuyu ekranlara taşıyordu. Adı üstünde bir meclis havasında geçen programda herkes görüşünü sansürsüz ve hür şekilde ifade etme şansına sahipti. Sayısı binleri aşan programlarda STK başkanları, siyasetçiler, belediye başkanları, bürokratlar yaşadığımız kente dair düşüncelerini dile getiriyordu. Programı yaparken yola çıkış düşüncemiz, Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının ulusal kurtuluş savaşımız devam ederken kurdukları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin İzmir ölçekli küçük bir örneğini ekrandan ortaya koymaktı. Meclisin Ankara'da kurulduğu ilk günden bugüne kadar gelen "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" anlayışı aynı zamanda hem iş hem de özel yaşantımızın ayrılmaz parçası oldu. Demokrasiye inanıp, halkın oyuyla seçilen iktidarları esas kabul edip halk iradesini hukukun temel ilkeleriyle birlikte üstün kılan yönetim tarzını Türkiye Cumhuriyeti'nin vazgeçilmez ana unsuru olarak görmeye devam ediyoruz. 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Dünyada başka hiçbir ülke lideri yoktur ki, tüm dünya çocuklarına bir bayram hediye etsin. Yıllardır tüm dünya ülkeleri çocukları Atatürk'ün kurduğu bu laik Cumhuriyet'te buluşuyor ve bayramlarını kutluyor. Çocuklarına ve gençlerine güvenen ve onlara büyük değerler veren Cumhuriyet rejimi bir asırdan fazla ayakta kalmanın gururunu yaşıyor. Ulu Önder'in Türkiye'yi o kadar ana unsur varken gençlere emanet etmesi ve bunu bir hitabe ile taçlandırması anlatmak istediğimizi yeteri kadar ifade etmiyor mu? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı sadece küçüklere armağan edilen bir bayram olarak görmek çok doğru değil. 23 Nisan çocuklarımızın Cumhuriyet yolunda çıktıkları merdivenlerin ilk basamağıdır. Cumhuriyet kitabının ilk sayfasıdır. Egemenlik, özgürlük ve sorumlu birey olmada girilen ilk yoldur. 23 Nisan, Atatürk'ü anlamanın ilk okuludur. 

Son cümle: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Çocuklar, gençler bu ülkenin en büyük teminatıdır. Ülkesine bağlı, Cumhuriyet'e sadık çocuklar yetiştirmek her ailenin görevidir...