Kısa süre öncesine kadar CHP İzmir İl Başkan Yardımcılığı yapmış olan tanınmış iş insanı Münir Sirhan Özen Balçova belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Özen, dosyasını CHP İlçe Başkanı Murat Aküzüm’e teslim etti.

İl Başkan yardımcılığı görevini yerel yönetimlere odaklanmak istediği için bıraktığını ve Balçova için projeler ürettiğini belirten Münir Sirhan Özen, ilçe için tasarladığı hizmetleri şu şekilde sıraladı: 

“Hayatımızda dönüm noktaları vardır. Hedeflerimiz olur; bir bölümünü başarır, bir bölümünü başarmak için daha çok çalışırız. Hedeflerinin kişisel bölümünü arzuladığı şekilde tamamlayan mutlu bir kişiyim. Toplumsal bölümü için de uzun yıllardır hazırlanıyorum.
Onlarca STK ve meslek örgütlerimizde üyelik, yöneticilik yaptım.  Temel sorunlarımızın çözümünün doğru siyaset üretmekten geçtiğini biliyorum. Bunun için uzun yıllardır partimizin her kademesinde gayretle çalıştım. Kısa bir süre öncesine kadar CHP İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevimi sürdürdüm. Yeni il yönetimimiz oluşurken arkadaşlarıma yerel yöneticilik konusuna yoğunlaşmak istediğimi söyledim. Belediye başkanlığı için aday olmaktan daha çok o makamda neler yapabileceğine odaklanan, araştıran, danışan, akıl ve bilimi önceleyen, yeniliklere açık biriyim.

Kentleşme sorununa dikkat çekti

Mevcut iktidarın kökten yanlış ve vizyonsuz yaklaşımı nedeniyle; akın akın kentlere taşınan ama kentleşemeyen bir ülke olduk. Dünya ile kentlerimizi kıyasladığımızda çok ciddi kentsel tasarım sorunumuz var. Kentsel peyzaj sorunumuz var. Alt yapı sorunlarımız var. Kaynak geliştirme ve verimlilik sorunlarımız var. En önemlisi de kent sakinleri ile bağ kuramamak, ortak akıl ve yeni çözümler bulamamak sorunumuz var.

Balçova yenilenmek istiyor

Balçova’nın sorunlarının çözümü konusunda uzun süredir kafa yoruyoruz. Bir ‘Balçova Düşümüz’, bir ‘Balçova Tasarımımız’ var. Balçova’yı İzmir’in en değerli ilçesi, ikinci yüz yılımızın model kenti yapmak stratejimiz var.
Balçova yenilenmek istiyor. Balçova yeni baştan tasarlanmak istiyor. Balçova gerçek güzelliğine kavuşmak istiyor. Balçova mutlu olmak istiyor. Balçova örnek, Balçova model, Balçova özenilecek bir kent olmak istiyor.
Balçova çalışacak, üretecek, güzelleştirecek çalışkan bir başkan istiyor.  
Balçova özen istiyor.
Balçova’nın düşlerini; özenle çalışarak, çok çalışarak, aklı, bilimi ve Mustafa Kemal Atatürk’ü rehber alarak gerçekleştirmek için adayım.”