Türkiye bugün Aydın'daki asansör faciasını konuşuyor. KYK yurdunda meydana gelen asansör kazasında bir öğrenci hayatını kaybetti. Bunun üzerine öğrenciler dışarıya çıkarak olayı protesto etti. Öğrencilerin 'Katil KYK' sloganları attığı görüldü. Olay yerine giden Vali'ye de tepki büyüktü. Sosyal medyada yayınlanan bir videoda ise asansör konusunda defalarca uyarı yapıldığı ancak kimsenin asansörü tamir ettirmediği iddia edildi.

Olay KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, öğrenci yurdu binasında bulunan asansör iddiaya göre fazla yükü kaldıramayınca bir kat aşağıya doğru hareket ederek zemine düştü. Asansörün hareket etmesi ile birlikte paniğe kapılan kız öğrenci hareket eden asansörden dışarı çıkmak isteyince duvarla asansör arasına sıkıştı. Yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri kız öğrencinin hayatını kaybettiğini tespit etti. İtfaiye ekiplerinin çalışmasının ardından hayatını kaybeden kız öğrencinin cansız bedeni sıkıştığı yerden çıkarılarak hastane morguna kaldırıldı. Asansörde bulunan diğer öğrenciler ise tedbir amaçlı hastaneye götürüldü.

Kız öğrencinin kimliği belli oldu

Edinilen bilgiye göre, yaşanan kazada hayatını kaybeden kız öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu belirlendi. Kız öğrencinin ailesine de acı haberin verildiği öğrenildi.

Öğrenciler yaşanan olaya tepki gösterdi

Olayın duyulmasının ardından kız ve erkek öğrenciler duruma tepki gösterdi. Yurt önünde toplanan öğrencileri bölgeye gelen görevliler sakinleştirmeye çalıştı. Yaşanan olay sonrası çok sayıda güvenlik gücünün de önlem aldığı görüldü.


Sosyal medyadan video yayınladılar

Sosyal medyadan video yayınlayan bazı öğrenciler asansörün bozuk olduğunu ve tamir edilmesi gerektiğini defalarca söylediklerini ancak hiçbir şey yapılmadığını anlattı.