Anneler Günü kapsamında ziyaretler gerçekleştiren Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, şehit anneleri ile bir araya geldi. İlçede ki şehit annelerini tek tek ziyaret eden Çiçek’in ikinci durağı ise huzurevinde yaşayan anneler oldu. Belediyede ki çalışma arkadaşlarını da unutmayan Çiçek, tüm birimleri tek tek dolaşarak tün kadın çalışanların Anneler Günü’nü kutladı.

Zübeyde Ana'ya ziyaret

İlçedeki ziyaretleri sonrası Çiçek’in son durağı ise Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın mezarlığı oldu. Karşıyaka’da ki anıt mezarı eşi Melek Çiçek ile birlikte ziyaret eden Başkan Çiçek, anıta çiçek bırakarak saygı ve minnetini ifade etti.

Tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayan Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, “Anneler Günü nedeniyle gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde annelerimizle bir araya geldik. Onlar için ne yapsak az. Annelerimizin yaşattığı mucizeler ile dünyamız güzelleşiyor. Menderes’imiz de ki ziyaretlerimizin ardından Ata'mızın tüm İzmirlilere emaneti çok değerli annesi Zübeyde annemizi de mezarında ziyaret edip saygıyla ve rahmetle andık. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü bir kez daha kutluyorum” dedi.

Kaynak: ANKA