Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Ortakent Mahellesi'nde yaşayan İnci Sandık ve çocukları altı aylık Uraz, 6 yaşındaki Karya ve 10 yaşındaki Taha dün sabah saatlerinde zehirlenme belirtileri ile Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Önce Uraz, sonra Kayra

Altı aylık Uraz dün yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken ablası Karya yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Bugün Karya’dan da kötü haber geldi. 6 yaşındaki Karya sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Karya’nın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Anne İnci Sandık ve oğlu Taha'nın hastanedeki tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Evi tahtakurularına karşı ilaçlatmış 

İki çocuğun ölümüne, baba Alp Sandık‘ın ilaç satıcısı aracılığıyla evin tahtakurularına karşı ilaçlatmasının yol açtığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre baba, evdeki tahtakurularının temizlenmesi için bir ilaç satıcısıyla anlaştı. Evdeki ilaçlamayı da bu satıcı yaptı.

İlaçlama sonrası evin bazı bölümleri önce sıkı sıkıya kapatıldı, sonra havalandırma yapıldı. Evin farklı odalarını kullanan ailenin 4 üyesi anne ve çocukları zehirlenme belirtileriyle hastaneye kaldırıldı. Polisin hem ilaçlamayı yapan kişiler hem de baba Alp Sandık’ın ifadesini aldığı öğrenildi. (SÖZCÜ- YAŞAR ANTER)