Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin ‘küstüğü gazeteciler’ listesi genişliyor. Gazeteci Nevşin Mengü’nün ardından gazeteciler Fatih Portakal ve İsmail Saymaz da İnce’nin kendilerine ‘küstüğünü’ duyurdu.

Çıkmayacağım artık size dedi

İnce’nin kendisini arayarak sitem ettiğini belirten Portakal, Youtube kanalından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bir anket koymuştum. Kılıçdaroğlu ve Erdoğan’ı koymuştum listeye. Muharrem Bey yoktu, akşamına bir mesaj. ‘Kırıldım size, benim ismimi koymamışsınız’ vs. ‘Resmi olarak açıklandığında sizi de başkalarını da koyacağım’ dedim. ‘Sizi yayına alayım’ dedim, ‘çıkmayacağım artık size’ dedi küstü bana. Bana ne yapacağımı söylüyor. Çıkmazsanız çıkmayın çok da umurumda. İnce 3-4 gün önce bana mesaj atıyor, ‘kırıldım, bir daha sana çıkmayacağım’ gibilerinden. Bana işimi öğretiyor. Ben size işinizi öğretiyor muyum? Herkes kendi işini yapsın arkadaş. Nevşin’e bir iki cümle söylemiş, o da cevabını vermiş. Böyle bir siyasetçinin olmaması gerekiyor. İnce gibi bir insanın bizi yönettiğini düşünsenize. Muhalefetteyken böyle, başa geldiğinde acaba gerçekten demokrat bir yönetici olabilir mi olamaz mı? Hoşuna gitmeyenleri eleştirebiliyor, hiç güven verici bir isim değil ama kapım size açık Muharrem Bey siz çıkmak isteyene kadar, bir daha da size yazmam.”

Bana da küstü, arıyorum açmıyor

Twitter’da Portakal’ın konuyla ilgili açıklamalarına ilişkin bir haberi alıntılayan Saymaz ise şöyle yazdı:  “Muharrem İnce bana da küstü. Fakat neden küstü, hangi aşamada küstü, onu anlayamadım. Arıyorum, açmıyor. Bir siyasetçinin, hele hele Cumhurbaşkanı adayının gazeteciye küsmesi çok tuhaf.”

Nevşin Mengü’ye de ‘ağır konuşmuştu’

Gazeteci Nevşin Mengü de İnce’nin kendisini telefonla aradığını açıklamış ve şunları söylemişti:

 “Muharrem İnce Cumartesi sabahı saat 10.30 gibi aradı; ‘Sen, elinde veri yok, neye göre konuşuyorsun’ dedi. Ben de; ‘Var elimde, elimizde veri’ dedim. İnce; ‘Yok ya, nereden olacak senin elinde veri’ dedi çıkıştı. Sonra, ‘bana hem AK Partililer, hem de CHP’liler oy veriyor’ dedi. Sinirlendi. Muharrem Bey, biraz da ağır konuştu. ‘Tamam Muharrem Bey’ dedim telefonu kapattım. İyice şeyin de şeyi çıktı. Siyasetçiler artık böyle arıyor. Sana ne falan böyle. Kafa tutuyor böyle. Elimde veri var diyorum, yok ya diyor. Acayip hal yani” ifadelerini kullandı.