Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İşgören İkinin İkisi oyununun sonunda sahneye çıktı. İşgören, ilk olarak doğum günü için güzel dileklerini ileten Göksel Kortay’a teşekkür etti. 

Ardından Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hamza Dağ ve CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’a seslenen İşgören, şu sözlere yer verdi: “Nasıl bir reklam yapıyorsunuz? O kadar çok reklam yapıyorsunuz ki bizim reklamlar kayboldu. Kimse bizi görmüyor. Reklam yapıyoruz yok, olmuyor. Bugün Sahne Tozu Tiyatrosu’nda halk günü. Seyircilerimiz bizimle beraber. Ama 12 temsil salonlarımız boş kaldı. Sağ olsun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer üzerine düşen vazifeyi fazlasıyla yaptı. Sayın Cemil Tugay ve Sayın Hamza Dağ, şimdi ikişer oyun hesabınıza yazdım. Daha seçime var. İki temsil, Cemil Tugay, iki temsil, Hamza Dağ oyunumuzu satın alsın; bizde o biletleri İzmir halkına ücretsiz dağıtalım. Çok yoruldunuz. Hem biraz dinlenir oyun izler, biraz uzaklaşırsınız. Gerçekten kafa dinlersiniz, biraz rahatlarsınız. Hem biz de deriz ki kültür sanat yalnız kalmıyor. Unutmayın, tiyatro biletleri seçim kampanyasından daha etkileyici olabilir.” 

Türkiye’deki başkan adayları sizi örnek alır

İşgören sözlerini şu şekilde tamamladı: “Burası İzmir. Siz bunu buradan başlatırsanız Türkiye’deki diğer belediye başkan adayları da bunu yapar. Türkiye’deki diğer özel tiyatroların da biletleri satın alınır. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü geliyor. Böylece taşı gediğine oturtmuş olursunuz.” 

Kaynak: İHA