CHP Büyükşehir ve Bornova Meclis Üyesi, CHP Bornova Belediyesi Başkanı Aday Adayı Hüseyin Ünal, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’yı makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette, esnafın beklentileri ve ihtiyaçları ele alındı.

Ünal, Bornova’da 35 yıllık bir esnaf geçmişine sahip olduğunu söyleyerek, "35 yıllık esnaf bir kardeşiniz olarak, esnaf dostu bir yönetimden yana olduğumuzu belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

Yerel esnafa pozitif ayrımcılık

Bir ilçenin ekonomik olarak kalkınmasında esnafın büyük önem taşıdığını dile getiren Ünal, şunları kaydetti. “Esnaf bir ilçenin ekonomisinin gelişmesindeki en önemli etkendir. Esnafımız kazanmalıdır ki ilçemiz kazansın. Bu düşünceyle Belediyemizin yapacağı tüm alımlarda, yerel esnaflarımıza pozitif ayrımcılık yaparak, onları destekleyeceğiz. 

Huseyin Unal Aday Adayi

“Yerel esnafı, vatandaşlarımız ile online platformda buluşturacağız”

Yerel esnafı vatandaşlarıımız ile online platformda buluşturacağız. Telefonlara indirilecek  uygulama ile sağlanacak sipariş kolaylığı uluslararası şirketlerin hayata geçirdiği e-ticaret yarışında bir adım geri düşen yerel esnafımıza rekabet imkanı sağlayacak. Sistem, ücretsiz üyelik ve yüksek komisyon oranlarından arındırılması ile benzer uygulamalara göre esnafımıza önemli ayrıcalıklar sunuyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ve öğrenci kardeşlerimize de yapacağımız yardımlar bu uygulama ile gerçekleşecek. Böylece hem bir elin verdiğini diğer el görmeyecek, hem de yerel esnafımız kazanacak.”  
İESOB Başkanı Yalçın Ata, ziyaretin ardından Ünal'a teşekkür ederek, başarılar diledi.