İzmir Sağlık Sen 2 No’lu şubeyi, katılımcı, şeffaf, sorun ve önerilerin dinlendiği, sağlık emekçilerinin haklarının savunulduğu bir sendika oluşturmak için yola çıkan Yönetimi Kurulu Adayları İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Yardımcısı Adnan Demirbaş, Burak Kuyucu, Ferruh Çallı, Salih Aydın, Savaş Kaya, Bilal Atabey ve Mustafa Sarıoğlu, Seçim Beyannamesi yayınladı. Beyannamede yer alan, “İzmir’e Sağlık Sen Kreşlerinin Açılması”, “Şube Acil İletişim Hattı”, “Sosyal Sendikacılık” ve “Şeffaf ve Katılımcı Yönetim Anlayışı” bölümleri dikkat çekti.

Sahanın desteği güç katıyor

Bir sendika tarafından ilk defa bu tip bir çalışma yapıldığını altını çizen İzmir Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkan Adayı Adnan Demirbaş, sendika üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda hazırlanan beyannameyi kamuoyu ile paylaştı. Sendika üye ve delegelere Yönetim Kurullarına gösterdikleri destek ve katkılar için teşekkür eden Demirbaş, “Sahanın bize büyük bir desteği var. Üye ve delegelerimizin büyük bölümünün desteği ve katkısını görmek bizleri onurlandırırken, Sağlık Sen bayrağını zirveye taşıma yolunda bize güç veriyor. Tüm üye ve delegelerimizi kucaklayan, şeffaf, katılımcı, her görüşün, önerinin dinlendiği bir yönetimi Sağlık Sen 2 No’lu şubemize getireceğiz” dedi. 

10 maddelik seçim beyannamesini açıklayan Demirbaş, “Yönetime geldiğimizde sağlık çalışanlarımızın önemli bir sorunlarını acil olarak çözeceğiz. Bu sorunlardan biri de kreştir. Sağlık Sen 2 No’lu Şube olarak İzmir’in “Kuzey” ve “Güney” bölgelerine kreş açacağız. Bu konudaki çalışmaları tamamladık. Şu an yer tespitlerimizi yapıyoruz. İzmir’deki tüm sağlık çalışanlarının faydalanabileceği kreşler, piyasadan daha uygun fiyata hizmet verecektir. Kuzey bölgesindeki kreşimiz, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi personelinin de ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum” dedi.

Seçim beyannamesi şu şekilde:

Sağlık-Sen Kreşin Açılması

Tüm üyelerimizin 0-6 yaş grubu çocuklarına yönelik güvenilir ve düşük maliyetle hizmet verebilecek kreş ilimiz bünyesinde açılacak.

 Şube Acil İletişim Hattı Kurulması

Her türlü olumsuz ve acil durumda desteğe ihtiyacı olan tüm delege, temsilci ve üyelerimizin ulaşabileceği 7/24 hizmet alabileceği acil iletişim hattı kurulacak.

İlçe Başkanı Ve Temsilcilere ‘’Temsilci Deposu’’ Oluşturulması

Her türlü kırtasiye ürünleri (ajanda, yaka kartlığı, kalem, kapaklı-kapaksız dosya, takvim, sümen vb.) ve iaşe ürünlerinin (çay, kahve, şeker, çikolata, lokum vb.) temini kolaylaştırılarak sahada hiçbir temsilcimizin üye çalışmaları ve ziyaretlerinde elinin boş kalmaması sağlanacak.

 Danışma Kurulu Oluşturulması (Yüksek İstişare Kurulu)

Sendikamıza hizmet etmiş kıymetli büyüklerimizden seçilen danışma kurulu oluşturup, önemli ve kritik tüm konularda görüşlerinin alınarak istişare halinde tecrübelerinden yararlanılacak.

 Komisyonların Aktif Edilmesi

Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Engelliler Komisyonu, Danışma Kurulunun daha aktif çalışması planlanmış olup, Komisyon Başkanlarımızın Yönetim Kurulu toplantılarına davet edilerek komisyonların işlevselliğinin arttırılması sağlanacak.

Şeffaf Ve Katılımcı Yönetim Anlayışı

Aylık yapılacak olan Yönetim Kurulu Toplantılarına en az bir temsilci olmak kaydı ile bölge bazlı temsilcilerimizin planlı bir şekilde davet edilecek, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışı sağlanacak.

 Aylık Teşkilat Buluşması

Her ay düzenli olarak bir ilçemizde üyelerimize yönelik planlanan sosyal faaliyetler ile aylık teşkilat buluşması sağlanacak.

Sosyal Sendikacılık Kimliğinin Kazandırılması

 Tüm sivil toplum örgütleriyle iş birliği halinde olunacak. Düzenli olarak Kızılay, Yeşilay, Tema vakfı gibi gönüllü sivil toplum örgütleriyle etkinlikler düzenlenerek şubemize sosyal sendikacılık kimliği kazandırılacak.

 Delegasyonun Divanlarımıza Davet Edilmesi

Sadece seçim divanına değil, yıllık olarak planlanan Divan organizasyonlarımıza da temsilci olmadığı için katılamayan delegelerimiz de davet edilecek, delegelerimize gereken değerin verilmesi sağlanacak.

Eğitim Ve Sosyal Faaliyet Aktivitesi

Komisyonlarımızla beraber üyelerimize ve temsilcilerimize yönelik eğitim, sosyal faaliyet, etkinlik, kültürel faaliyetler, turnuva, seminer vb organizasyonlar düzenlenerek her alana hitap eden hizmet sendikacılığı kimliği şubemize kazandırılacak.