Bergama Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı yapıldı. Bergama Belediye Başkanı Dr. Tanju Çelik yönetiminde toplanan Mayıs 2024 olağan meclisinde Nisan ayı meclis toplantısına ait tutanakların okunması ve ibrası ardından başkanlıktan gelen önergeler görüşüldü ve komisyonlara havale edildi. Meclis aynı zamanda Kent Konseyi kurulmasına başlanmasına karar verdi ve Bergama Kermesi’nin tarihi belirlendi.

Bergama’da kent konseyi kurulacak

Kent yaşamında; kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınması, çevreye duyarlılık,  sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirme amacıyla Kent Konseyi kurulması için çalışmalara başlandı.

Bergama Kermesi’nin tarihi belli oldu

1937 yılından günümüze kadar süren, ülkemizin ilk yerel festivali bu yıl 2 - 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle kurulan Bergama Kermesi ilk ve en uzun soluklu festival olma özelliğiyle yıllardır dünya genelinden binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.
Bergama’mızın uluslararası tanıtımı sağlayan Bergama Kermesi’nde şehre uluslararası ziyaretçiler geliyor, konferans ve tiyatrolar düzenleniyor.

Editör: Esra Seyirden