Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yıldönümünde ‘Ata’yı Anma Konseri’ düzenledi. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen özel konserde, İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu sahne aldı. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konserde Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendiren topluluk, seyirciye müzik ziyafeti sundu. Solistlerin seslendirdiği şarkılara konser boyunca eşlik eden Gaziemirliler duygu dolu anlar yaşadı.Ata’yı Anma Konseri’nde sahne alan topluluk üyesi dansçının zeybek gösterisi de seyircilere görsel şölen yaşattı.


"ATATÜRK'E BORCUMUZU ÇALIŞARAK ÖDEYEBİLİRİZ"
Konser sonunda sahneye çıkanGaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “
Atamızı anmanın en iyi yolunun onu iyi okumak, iyi anlamak olduğuna inanıyorum. Bugün bu güzel ülkede barış içinde, kadınıyla erkeğiyle omuz omuza yaşıyorsak, çağdaş dünyada yer alıyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına borçluyuz.  Bu borcumuzu da ancak çok çalışarak ödeyebiliriz” diye konuştu.
Müzik topluluğunu yöneten Şef Şahap Kırçiçek’e anı objesi veren Başkan Arda, “Bu anlamlı gecede muhteşem bir müzik ziyafeti ve dans gösterisi sunduğunuz için teşekkür ederim” dedi.