CHP İzmir’in 38 Olağan il kongresinde güven tazeleyerek il başkanlığı görevine seçilen Şenol Aslanoğlu, kongrenin hemen ardından başladığı yerel seçim çalışmaları kapsamında Kemalpaşa’da mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya gelerek, muhtarların taleplerini dinledi.

aslanoglu-gundemimiz-kuuuurultay-degil-ekonomik-buhran

Kemalpaşa CHP ilçe başkanı Ahmet Yılmaz ve Kemalpaşa belediye başkanı Rıdvan Karakayalı’nın ve 29 mahalle muhtarının katılımıyla yapılan toplantıda konuşan CHP il başkanı Aslanoğlu “Kongremiz bitti sahadayız. Yaklaşan bir kurultayımız var ama bizim ilk gündemimiz kurultay değil, halkımıza yaşatılan yoksulluk. Bizim AKP’nin dedikodularına, algı oyunlarına ayıracak vaktimiz yok. Tüm vaktimizi ekonomik buhranda var olma savaşı veren milletimize ayırıyoruz” dedi. Aslanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü,

Kimseyi fikri veya eleştirdiği için terörist ilan etmeyiz

Muhtarlarımızın işi bu dönemde gerçekten zor. Türkiye’ye AKP tarafından yaşatılan krizlerin, marketlerde, akaryakıtta, kiralarda, vergilerde ardı arkası kesilmeyen zamların vatandaşımıza yaşattığı yokluk ve depresyon çok büyük. Bu durumdaki vatandaşlarımızın mahallede ilk başvurduğu kişi de siz muhtarlarımızsınız. Sizlerde elbette bu buhrandan etkileniyorsunuz ama bir yandan da mahalle halkının dertleriyle ilgilenmek zorundasınız. Yerel yönetimlerin en önemli sacayağı olan muhtarlarımızla birlikte çalışmayı her zaman önemsedik. Belediyelerimiz de muhtarlarımızın hep yanında oldu, olmaya da devam edecek. Bizler birilerinin yaptığı gibi, hiç kimseyi düşüncesi veya bizleri eleştirdiği için fişlemez, terörist ilan etmeyiz. Onun için sizlerin ayağına geldik. Taleplerinizi, eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi dinlemeye geldik. Vatandaşın durumunu, yaşadığı yokluğu en iyi bilenler sizlersiniz. Sizler, yapacağımız hizmetlerde bize yön vereceksiniz, biz de isteklerinizi gücümüz yettiğince yerine getireceğiz. İmkanlarımızın yetmediği yerde sizlerle birlikte çözüm için mücadele vereceğiz. Kemalpaşa bizim için çok önemli bir ilçe.  İlçenin kalkınması, acil ihtiyaçlarının çözülmesi de bizim önceliğimiz.