Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, mart ayında yapılacak yerel seçimler için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu. 

Batur, başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı'na teslim ederek şu açıklamalarda bulundu:

Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında partim Cumhuriyet Halk Partisi'nde değişim yaşandı.

Değişimin yaklaşan yerel seçim öncesinde toplumda bir sinerji ve enerji yarattığı açıktır. Albert Einstein "değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir" diyerek değişimin kaçınılmaz bir süreç olduğunu belirtmiştir. Ben de başlayan değişim sürecinde bugün İl Başkanlığımıza Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylık başvurumu yapmış bulunmaktayım.

2019 yerel seçimlerinde de Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecinde İzmir'de iki isimden biriydim. Ancak partim beni Konak Belediye Başkan için görevlendirdi.

Konaklılarla kol kola olduk

Konak'ta geçen 5 yıla yakın sürede pek çok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu, Konaklıya hizmet etmenin gururunu yaşadım.

Birlikte Konak diye çıktığımı yolda tüm Konaklılarla kol kola olduk. Parti ayrımı gözetmeden herkese hizmet ettim. Ayrıştıran değil birleştiren oldum. Konaklıların sevincinde de üzüntüsünde de yanında olmaya çalıştım. Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedim. Engellisinden gencine, kadınından, yaşlısına esnafından, emeklisine herkesi kucakladım.

Konak'ta kentsel yenilemenin önünü açacak planları görev süremiz içinde tüm zorluklara rağmen bitirmeyi başardık. 1994 yılında İZBETON genel müdürlüğü ile başlayan bu kente yerel yönetici olarak hizmette şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak yola çıkıyorum.

Çözmeye talibim

İzmir’in sorunlarını herkesten iyi bilen biri olarak çözmeye talibim.

Kentlinin ne şikâyeti varsa onları çözecek hem bilgi birikimi hem de tecrübeye sahip bir mimar olarak hizmete hazırım.

İzmirli kimin ona en iyi şekilde hizmet edeceğini iyi bilir.

İzmir’e ne lazım derseniz;

İzmir’e tecrübe lazım. İzmir’e samimiyet lazım, İzmir’e İzmirli lazım.

Ben tecrübeliyim, samimiyim, İzmirliyim...

Çıktımız bu yolda başta beni yalnız bırakmayacağına inandığım İzmirlilere, Partimin Genel Merkezine, Cumhuriyet Halk Partimin İzmir il örgütüne, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, yol arkadaşlaşma, destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum.