İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Fuar İzmir’de İZFAŞ tarafından düzenlenen Fashion Prime-6. Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı, 17-19 Ekim 2023 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor. Fashion Prime Fuarı çerçevesinde düzenlenen defileler büyük ilgi gördü. Kumaşlar dikilmeden, modellerin üstüne defilede iğnelenerek spontane tasarımlarla kıyafetler tasarlanarak sahne aldı. Defilenin koreografisini Serkan Duman ve Gökhan Duman’ın yaparken, firmaların 2024 koleksiyonları görücüye çıktı. Günün son defilesinde ise World Of Fashion Erkan Yılmaz’ın organizasyonu ve Serkan Duman ile Gökhan Duman’ın koreografisi ile Türkiye’nin 20 güçlü markasının yeni yıl koleksiyonları sergilendi. Ünlü manken Özge Ulusoy’un da podyumda yer aldığı “Kumaşların dansı” isimli sunumda, renkler canlılığı dikkat çekerken, 2024’e damga vurması beklenen turuncu, yeşil ve mavi tonları ön plandaydı.  

Türkiye Tekstil Bienali de gerçekleştiriliyor

Fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve küratörlüğünü yazar, sanatçı Nihat Özdal’ın yaptığı Uluslararası Türkiye Tekstil Bienali çerçevesinde, “Geçiş Derinlikleri, Düğmeler” sergisi ve çeşitli sergilere de ev sahipliği yapıyor. 

İzmir'in ekonomisine büyük katkı koyuyor

Fashion Prime’da, hazır giyim sektörünün önde gelen üreticileri, tedarikçi firma temsilcileri ile bir araya gelirken, hazır giyim markaları da moda tasarımcılarından yan ürün sağlayıcılarına kadar sektörün önde gelen profesyonelleriyle tecrübelerini paylaşma olanağı buluyor. Fuarda yer alan katılımcılar, yeni ürünlerini ve koleksiyonlarını da sergilerken, yurt içinden ve yurt dışından gelen alım heyetleri, katılımcılar ile bağlantılar gerçekleştiriyor. Fuar, yeni iş birliği fırsatları ile sektöre ve ihracata katkı koyarken binlerce katılımcı ve ziyaretçinin yarattığı sinerjiyle de kent ekonomisine katkı sağlıyor.