Karşıyaka Belediyesi’nde uzun yıllar proje koordinatörü olarak görev yapan Yiğit İstanbul, Balçova Belediye Başkanlığı için yola çıktı. Resmi görevlerinden istifa eden İstanbul “Yüzyılın değişimi, Cumhuriyet’in gençlerine de ilham oldu. Yerelden iktidara yürüdüğümüz süreçte partimize ve kentimize hizmet etmek için Balçova Belediye Başkanlığına talibim” dedi.

Başkan Tugay başarı diledi

Karşıyaka Belediyesi’nde memur statüsünde çalışırken, Balçova Belediye Başkanı Aday Adaylığı için istifasını veren Yiğit İstanbul; Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı ziyaret etti, çalışma arkadaşlarıyla vedalaştı ve adaylık için yola çıktı.

Sıra gençlere geldi

Uzun yıllar CHP’ye emek vermiş bir ailenin oğlu olarak Balçova Belediye Başkanlığı’na talip olan Yiğit İstanbul “Partimizin, ‘Yüzyılın Değişimi, Değişimin Yüzyılı” sloganıyla ve yeni bir bakış açısıyla ortaya koyduğu anlayış, biz cumhuriyet değerlerine bağlı gençlere umut olmuştur. Yerelden iktidara yürüdüğümüz bu yolda, görev ve sorumluluklar almamız gerektiğine inanarak, on yılı aşkın süredir görev yaptığım Karşıyaka Belediyesi’nden Balçova Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurum için ayrılmış bulunmaktayım. İnanıyorum ki bu süreçte gençlere önemli görevler verilecek ve bizler de bu görevleri layıkıyla yerine getireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Türkiye’nin öncüsü yapmak için gece gündüz çalışacağız” dedi