Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday adaylığı süreci başladı. CHP Urla Belediye Başkanlığı için İl Genel ve Urla  Belediye Meclis üyelikleri, Grup Yöneticiliği, Grup sözcülüğü, Kayyum İlçe Başkanlığı gibi parti görevleri, Urla ve Narlıdere Belediye Başkanlığı Basın Danışmanlığı, 27. Dönem M. Vekili  Danışmanlığı tercübeleri bulunan Seyfettin Şen aday adaylığını açıkladı. 

Urla'nın Bademler köyünden olan Seyfettin Şen sosyal medya hesabından Urla Belediye Başkanlığı aday adaylığını şu sözler ile duyurdu: 

"Cumhuriyet Halk Partimizin  bir evladı olarak, İl Genel ve Urla  Belediye Meclis üyelikleri, Grup Yöneticiliği, Grup sözcülüğü, Kayyum İlçe Başkanlığı gibi parti görevleri, Urla ve Narlıdere Belediye Başkanlığı Basın Danışmanlığı, 27. Dönem M. Vekili  Danışmanlığı tercübeleri kazanıp emekli oldum. Her zaman Yarımada'lı ve onun en köklü İlçesi URLA'LI olmaktan ve  en çağdaş köyü BADEMLER'Lİ olmaktan hep gurur duydum. Bir süredir, tüm bu birikimlerim ve sosyal demokrasi öğretileriyle yuvam Cumhuriyet Halk Partisinden URLA BELEDİYE BAŞKAN Aday ADAYIYIM.
URLALI olma gururuyla: Urla değerlerini,  İnsanlarını, tüm canlılarını, otantik  ve doğa güzelliklerini, mimari planlamasını, tarihsel miraslarını, kısacası Urla'yı Urla yapan Urla Harmanını tüm gücümüzle koruyarak, yenilenebilir Belediyecilik modeliyle, bilimin, ortak aklın ve  sevginin egemen olacağı SÜRDÜRÜLEBİLİR BELEDİYECİLİK, SOSYAL DEMOKRASİ ANLAYIŞIYLA, geliştirmeye ve "çağdaş medeniyetler seviyesine" getirmeye, Türkiye'de ve Dünya'da hakkettiği yeri bulması için, "Ben Urlalıyım", Urlayı Çok Seviyorum" diyenlerle yönetmeye söz veriyorum. 
URLA'lı hemşehrilerime saygı ve sevgilerimle bildiririm."