Yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri deneyimlemek ve unutulmaz anılar biriktirmek için seyahat etmek büyük bir heyecan kaynağıdır. Ancak, seyahatlerde beklenmedik sağlık sorunlarıyla karşılaşmak da mümkündür. Acil tıbbi durumlar, hastalıklar veya kaza sonucu yaralanmalar, seyahatlerinizde size ve sevdiklerinize büyük bir mali risk getirebilir. İşte tam da bu noktada, seyahat sağlık sigortası devreye giriyor. Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatlerinizde sizi mali açıdan korurken, huzurlu bir deneyim yaşamanızı sağlar.

Seyahat Sağlık Sigortası, seyahat ettiğiniz ülkede olası sağlık sorunlarına karşı finansal koruma sağlar. Bu sigorta türü, acil tıbbi tedavi, hastane masrafları, ilaç masrafları ve hatta tıbbi tahliye gibi çeşitli teminatlar sunar. Bu sayede, yurt dışında veya farklı bir şehirde meydana gelen bir sağlık sorunuyla karşılaştığınızda, tıbbi giderlerinizi karşılamak için cebinizden büyük miktarlarda para çıkarmak zorunda kalmazsınız. Seyahat Sağlık Sigortası, sağlık masraflarınızı sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlar ve sizi mali açıdan rahatlatır.

Seyahat Sigortası 30.000 Euro’luk standart sağlık teminatlarına ek olarak; asistans hizmetleri ile bagajların kaybolması, zarar görmesi, çalınması veya gecikmesi gibi seyahatiniz esnasında karşılaşabileceğiniz pek çok aksiliğe karşı da güvence sağlamaktadır.

Standart vize ürünü içerikleri:

●      Bagaj kaybı ve çalınması

●      Tıbbi tedavi teminatı

●      Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli ve/veya geri dönüş seyahati

●      Sigortalının cenazesinin nakli

●      Tıbbi danışmanlık

●      Acil mesajların iletilmesi

Seyahat sağlık sigortasının süresi nedir?

Seyahat sağlık sigortası, dönemsel hizmet kategorisinde yer alır. Bu nedenle belirli aralıklarda gerçekleşen seyahatler için oluşturulur ve yalnızca o tarihler arasındaki hak mağduriyetlerini karşılar

Seyahat sağlık sigortası 92 gün boyunca geçerliliği olan bir sigorta türüdür. Seyahat sağlık sigortasının süresi belirlenirken seyahat süresi dikkate alınmalıdır. Yani sigortanın süresi, en az seyahat edilecek gün sayısı kadar olmalıdır.

Sigortaladim.com seyahat sağlık sigortası için aynı anda 20’den fazla sigorta şirketinden teklif almanızı sağlar. Bu sayede tek ekran üzerinden tüm şirketlerin tekliflerini karşılaştırabilir, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun olan poliçeyi online olarak satın alabilirsiniz. Siz de sigortaladim.com’dan seyahat sağlık sigortası teklifi alın, tüm seyahatlerinize içiniz rahat çıkmanın ayrıcalığını yaşayın!