Tüm Yerel Sen İzmir şubeleri seçimlerini yaptı

Dr. Hakan Kıran “Şube Yönetimine seçilen genç, dinamik arkadaşlarımız birlikte yürüttüğümüz emek mücadelesini daha yükseklere taşıyacaklardır"

SENDİKA 28.02.2017, 15:50 28.02.2017, 15:50
Tüm Yerel Sen İzmir şubeleri seçimlerini yaptı

Tüm Yerel Sen İzmir 1 No'lu Şube 2 .Olağan Genel Kurulu Fuar Kültürpark 2 No'lu Hol'de yapıldı.

İlk olarak Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran konuşmasını yaptı. Kıran konuşmasında; “Tüm Yerel Sen 1 No'lu seçimlerinde gençler ağırlıklı bir yönetim oluşturuldu. Bu bizim daha öncede  örgütün sahibi olması gereken lerin  daha dinamik daha çoşkulu ve daha inançlı  gençlerle  tecrübenin bir arada  yoğrulduğu bir yönetim  oluşturulması  yönündeki düşüncemizi desteklemiştir. Tüm Yerel Sen 3 yıl içinde  asil ve yedek yönetim kurulu adayları ile içinde  rahatlıkla  yöneticilik yapabilecek insanları yetiştirdiğini göstermekterdir.Şube yönetiminde görev yapan arkadaşlar inanıyoruz ki, birlikte yürüttüğümüz mücadeleyi yükselterek emekçiler adına ciddi ve büyük kazanımlar  sağlayacaktır,bununla ve oluşturduğumuz yapı ile gurur duyuyoruz. Bu seçimin tüm emekçilerimize hayır’lı olmasını diliyorum" dedi.

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay ise 2 yıldır fiili başkanlık sisteminin mevcut iktidar tarafından uygulandığını belirterek şöyle konuştu

Türkiye fiili başkanlık döneminde başta ekonomi olmak üzere bütün alanlarda büyük kayıplar yaşadı. İşsizlik yüzde 12.1 gibi rekor seviyelere çıktı, önümüzdeki günlerde daha da çıkacak. 
Protestolu senet, karşılıksız çek, takibe düşen krediler hepsinde kriz dönemlerinin rakamlarına gelindi. Türkiye hukukun üstünlüğü endeksinde, basın özgürlüğü endeksinde 30-40 basamak geriledi. Türkiye turizmde rakiplerinin gerisine düştü, sadece 2016 yılında 10milyar dolarlık kayıp yaşandı. 200 bini aşkın esnaf kepenk kapattı. Fiili başkanlığın Türkiye’ye faturası yoksulluk, işsizlik, katlanan borçlar oldu. Bu faturayı büyütmeye, Türkiye’ yi felakete sürüklemeye kimsenin hakkı yok”  dedi.

Birleşik Kamu iş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük ise  “Bireylerin, kurumların ve ulusların tarihlerinde önemli günler vardır.  yurttaş , emek örgütü ve ulus olarak geleceğimiz açısından çok önemli olduğunu düşündüğümüz Referandum halk oylamasında   konfederasyonumuzun tavrının hayır olduğunu ve  bu konudada gerekli çalışmalaraı yapacağız.Bu konudada bütün yurttaşlarımızı duyarlı olmaya  davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Birleşik Kamu iş Konfederasyonu İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler , Tüm Yerel Sen Genel Sekreteri Arap Mucur ve gazeteci İmam Bakır Üküş  de Kongrede birer konuşma yaptılar.

Ardından seçimlere gidildi. Seçim sonunda ise  yeni Şube Yönetimi ve kurullar oluştu.

YÖNETİM KURULU

Bilal Altıner, Özkan Felek, Mehmet Ali Gültekin, Tolga Süvari, Başar Özmen, Ersoy Yıldırım ve Serdal Karasaç.

Kongrede Mevcut yönetimden aday olmayan Başta Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran, Çetin Saygı, Hüseyin Çatakoğlu, Ergül Gülmez ve Nazif Çağlar Çeviren’e   plaket  verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
29°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?