Piriştina'ya işçilerden destek 

Geçtiğimiz günlerde DİSK'e bağlı Genel-İş sendikası ile toplu sözleşme imzalayan Buca Belediyesi'nde, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya işçilerden destek geldi.

SENDİKA 16.01.2019, 15:11
Piriştina'ya işçilerden destek 

İZ GAZETE - Geçtiğimiz günlerde DİSK'e bağlı Genel-İş sendikası ile toplu sözleşme imzalayan Buca Belediyesi'nde, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya işçilerden destek geldi. İşçiler, Buca'yı 'İşçiler emek dostu Piriştina'yı destekliyor' başlıklı afişlerler ile donattılar.

İmzalanan toplu iş sözleşemesi sonrasında 'Bu gurur hepimizin' afişleri ile belediyeyi süsleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'ya bir sürpriz de belediyenin işçilerinden geldi. Belediye işçileri, Piriştina için  Buca'yı 'İşçiler emek dostu Piriştina'yı destekliyor' başlıklı afişlerler ile donattılar.

NE OLMUŞTU?

Buca Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası arasında gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imza töreni, Buca Belediyesi Kültür Merkezi içinde yer alan Buca Belediyesi İşçi Lokali'nin bahçesinde yapıldı. TİS imza törenine Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı,  Genel İş Sendikası İzmir 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara ve işçiler katılmış, yaklaşık 1150 işçinin ücretlerine yeni sözleşmeyle birlikte yüzde 30 zam artışı ve bazı sosyal hak ve yardımlarla yüzde 40'a varan artış yapılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?