EMO temel attı

ELEKTRİK Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi, kuruluşunun 48. yıldönümünde Bornova'da yeni hizmet binası ve eğitim merkezi temelini attı.

SENDİKA 09.06.2016, 09:10 09.06.2016, 10:04
EMO temel attı

EMO İzmir Şubesi'nde çifte heyecan yaşandı. Şube hem kuruluşunun 48. yılını kutladı. Hem de yeni hizmet binası ve eğitim merkezinin temelini attı. Konak ilçesinde Çankaya'daki bir iş hanının sekizinci katında hizmet veren EMO İzmir Şubesi, yeni binası tamamlandığında Bornova'ya taşınacak. Yeni Hizmet binası ve Eğitim Merkezi'nin temeli törenle atıldı. Törene, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Muzaffer Tunçağ, İzmir Metrosu Genel Müdürü Sönmez Alev ve EMO yetkilileri katıldı.

EMO Genel Merkez Yönetimi'nden TMMOB Yürütme Kurulu üyeliğine seçilen Cengiz Göltaş yaptığı konuşmada tarihi bir gün yaşandığını söyledi. Göltaş, İzmir Şubesi'nin 1968 yılından bugüne kadar ayakta kalmasını sağlayan tüm meslektaşlarına teşekkür ettiğini belirtti. EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş ise üye ilişkilerini ve eğitim çalışmalarını geliştirmek amacıyla yeni hizmet binasını yapacaklarını söyledi. Ulutaş "Yeni hizmet binasının üyelerin mesleki gelişimini arttırmaya dönük planlanan ve bünyesinde konferans salonu, derslikler ve labarotuvarlar yeralacak. Teknolojinin gerektirdiği fiziksel donanım bulunacak. Konferans salonumuz toplantılara açık olacak. Özellikle emek, barış, demokrasi güçleri bu salonu kullanabilecek" dedi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da yaptıkları konuşmalarda yeni binanın bir an önce bitirilmesini diledi.

Konuşmaların ardından törene katılanlar tek tek temele kürekle harç attı. Bornova Kazım Dirik Mahallesi, Üniversite Caddesi'nde, İzmir Metrosu "Sanayi" durağı karşısında yeralacak EMO Yeni Hizmet binası üç katlı yapılacak. Bir de bodrum katı bulanacak bina 2100 metrekare kapalı alandan oluşacak. Bina'da 250 kişilik konferans salonu dışında eğitimde kullanılacak 6 derslik yeralacak. Binanın 2 yıl içinde tamamlanması ve açılması hedeflendi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
25°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?