DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu'ndan saldırıya uğrayan sendika başkanı ile ilgili açıklama

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırıya uğramasının ardından DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, İzmir’deki programını iptal etti. Başhekim ile görüştüğünü aktaran Çerkezoğlu, Karacan'ın durumunun ağır olduğunu söyledi.

SENDİKA 13.11.2018, 13:31 13.11.2018, 14:19
DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu'ndan saldırıya uğrayan sendika başkanı ile ilgili açıklama

TUGAY CAN / İZ GAZETE – Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan Sakarya’da silahlı saldırıya uğradı. Karacan’ın uğradığı silahlı saldırı sonrasında İzmir’deki programını iptal eden, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Karacan’ın sağlık durumu hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

‘HAYATİ TEHLİKE DEVAM EDİYOR’

İzmir’deki programını iptal ederek Sakarya’ya, Karacan’ın kaldırıldığı hastaneye gitmek için yola çıkan Çerkezoğlu, “Başkanımızın durumunu takip ediyoruz. Ben Başhekim ile görüştüm. Durumu ciddiyetini koruyor. Müdahale etmeye devam ediliyor. Ancak ağır bir yaralanma, bu yüzden hayati durumu devam ediyor.” diye konuştu.

EMNİYETTEN HENÜZ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ulaşmaya çalıştıklarını aktaran Çerkezoğlu, “Şu ana kadar emniyetten bize gelen herhangi bir bilgi yok. DİSK mensubu arkadaşlar şu anda hastaneye gidiyorlar.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
12°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?