Çiğli Belediyesi işçilerine hakaret! Sendika olayı yargıya taşıyor!

ÇİBEL işçilerinin iki günlük iş durdurması ve grev kağıdını belediye binasına asmasının ardından Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sosyal medya hesabından açıklamalar yapmış sendikanın iddialarını yalanlamıştı. Gürmükçü’nün sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamanın altına ise bazı Twitter kullanıcıları Çiğli Belediye’si çalışanlarına hakaret içerikli yorumlar bıraktı. Bunun üzerine DİSK  Genel-İş 8 No’lu şube, bu kişiler hakkında hukuki süreç başlatacaklarını belirtti.

SENDİKA 04.09.2020, 16:37 04.09.2020, 16:42
Çiğli Belediyesi işçilerine hakaret! Sendika olayı yargıya taşıyor!

ÖZLEM KARA/ İZ GAZETE Çiğli Belediyesi şirketlerinden olan ÇİBEL’in işçileri, tıkanan TİS süreci nedeniyle 2 günlük iş bırakma eyleminden sonra belediye binasına grev kararını astı. Ardından DİSK’e bağlı Genel iş Sendikası 8 No’lu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin, Utku Gümrükçü’nün sosyal medya üzerinden konuya ilişkin söylemlerine, İz Gazete’ye yaptığı açıklamalarla yanıt verdi. Gümrükçü’nün sosyal yaptığı açıklamanın ardından sahte hesaplar Çiğli Belediyesi çalışanlarına yönelik hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Olay üzerine  DİSK Genel-İş 8 No’lu Şube olayla ilgili hukuki süreç başlatacağını duyurdu. 

DİSK: “Hukuki süreç başlatacağız”

DİSK Genel İş 8 No’lu Şube’nin açıklaması şöyle,

“1 Eylül’de yapmış olduğumuz 2 günlük iş bırakma ile birlikte dün grev ilan kararının asılması ve basın açıklaması sonrasında, Çiğli Belediye Başkanı sayın Utku Gümrükçü’nün yaptığı kamuoyu paylaşımı üzerine; Sosyal Medyada sahte hesaplardan Çiğli Belediyesi Emekçilerine yönelik ‘Güzeltepe’nin kopukları, serserileri, fırsatçılar, şerefsizlerin paraya ihtiyacı yok, atın bunları işten’  gibi hakaret ve ağır ithamların olduğu paylaşımlar, sendikamız ve üyelerimiz açısından kabul edilebilir değildir. Pandemi sürecinde; Çiğli Halkının alışverişini yapan, çöplerini toplayan, sokakları süpüren ve dezenfekte eden, sokakta hayvanları besleyen ve hizmette eksik bir şey bırakmamak için elinden geleni yapan üyelerimiz hakkındaki bu iddialar ile ilgili sürecin takipçisi olacağımızı, üyelerimiz ve ailelerini rencide eden bu kişiler hakkında bugünden itibaren hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Bundan dolayıdır ki; Çiğli halkı, üyelerimizin yaşanabilir ücretlerle çalışma taleplerine sahip çıkmalı ve üyelerimizi rencide eden söz ve söylemlere karşı durmalıdır. Talebimiz; İnsanca yaşam için geçine bilinir ücretlerle çalışmaktır. Bundan önce masada anlaşma ile biten toplam 5 Toplu Sözleşme de olduğu gibi 6. Toplu sözleşmemizin de; Ekonomik kriz, pahalılık, alım gücünün düşmesi ve yaşam koşullarının ağırlaşması gibi öncelikli durumlar göz önüne alınarak ve iş barışının da sağlanması açısından bir an önce bitmesini talep etmekteyiz.’’

Yorumlar (1)
Osman oflatçı 2 hafta önce
Ben sade e AKP nin trolleri ar sa ıyordum
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?