Arkadaşları için ‘adalet’ isteyen işçiler hakkında soruşturma

Haksız yere işten çıkarılan arkadaşları için yarım gün iş bırakma eylemi yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ işçileri hakkında tutanak tutuldu.

SENDİKA 21.08.2017, 16:35 23.08.2017, 10:22
Arkadaşları için ‘adalet’ isteyen işçiler hakkında soruşturma

İZ GAZETE - 3 Ağustos’ta, haksız yere işten atılan arkadaşları için ‘Adalet istiyoruz’ sloganıyla yarım gün iş bırakarak eylem yapan işçiler hakkında tutanak tutuldu. 700 civarında işçiden savunma yapmaları istendi. Gazetemize ulaşarak konuyu paylaşan işçiler, “İş bırakma eylemimiz nedeniyle bizden savunma yapmamız isteniyor. Yarım gün iş bırakma eylemi yaptığımız için hakkımızda tutanak tutuldu. Oysa ‘işçiler geri alınacak’ denerek ESHOT’larda grev yapılmasının önüne geçilmişti. Hem arkadaşlarımız geri alınmadı hem de bize baskı sürüyor.” dediler. Haksızlığa ses çıkarmak için sendikanın kararına uyarak alana çıktıklarını kaydeden işçiler, Büyükşehir Belediyesi'nden o gün yapılan ‘tehdit’ içerikli açıklamayı hatırlatarak, “Sindirme politikası devam ediyor” dediler.

İşçiler, sendikadan aldıkları ortak savunma metni ile tutanağa karşı birlikte tutum alıyor. Savunma metni şu şekilde: "03.08.2017 tarihinde 08.00 ile 13.00 saatleri arasında sendikamın almış olduğu eylem kararı nedeni ile toplanma yerimiz olan Konak Pier önünde işbaşı yaptım. Savunmam bundan ibarettir. Bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını rica ederim" 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
28°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?