Cumhuriyetin 100'üncü yılı, Seferihisar’da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Bir haftadır devam eden kutlamalara ilçe halkı büyük ilgi gösterdi.

Seferihisar'da, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamaları kapsamında İzzet Gül Stadyumu’nda resmi tören gerçekleşti.  Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olcaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Cumhuriyet Başsavcısı Ebru Cansu ile siyasi parti temdilcileri ve kurum müdürlerininin katıldığı resmi törene, Seferihisarlılar da büyük ilgi gösterdi. Törende resmi geçidin yanı sıra, çeşitli gösteriler, yürüyüş ve zeybek gösterisi yapıldı. Kutlamalar, Sığacık'ta devam etti. Sığacık Meydanı'ndaki Atatürk Heykeli önünde gerçekleşen kutlama töreninde şiirler okundu, kadınlar zeybek gösterisi yaptı.

Binlerce yıl var olaya devam edeceğiz


 
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, buradaki konuşmasında, “Cumhuriyet bizim için yalnızca bir yönetim biçimi değildir. Bizim için Cumhuriyet, bir varoluş meselesidir.  Tam 100 yıldır, Atatürk sayesinde, Cumhuriyet sayesinde var oluyoruz. Binlerce yıl var olmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Sığacık'ta yürüyüş


 
Gün boyu süren kutlamalarda coşku denize de taşındı. Türk bayrakları ile donatılan onlarca tekne ile gerçekleştirilen "Cumhuriyet Turu"nda renkli görüntüler yaşandı. Tekne turunun ardından, Seferihisar Belediye Bandosu eşliğinde yürüyüş yapıldı.

Akşam Seferihisarlılar sokaklara akın etti

Cumhuriyet’in 100'üncü yılı tüm Türkiye'de olduğu gibi Seferihisar'da da coşku içerisinde kutlandı. Sabah saatlerinde başlayan kutlamalar, akşam düzenlenen fener alayıyla taçlandı. Seferihisar Belediyesi önünde toplanan 7'den 77'ye binlerce vatandaş, marşlar eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle yürüyüşe geçti. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyelerinin de katıldığı yürüyüş, Seferihisar sokaklarında Cumhuriyet coşkusunu doruğa çıkarttı. Evlerinin balkonlarına ve pencereler çıkan vatandaşlar da bu coşkuya ortak oldu. Seferihisar Belediye Bandosu da, fener alayına çaldığı marşlarla eşlik etti.