Eğitimci Burak Akkol’un düzenlediği Kariyer Sohbetleri programının ilk konuğu Doğuş Üniversitesi Mütevelli Heyet Danışmanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan oldu. 


Torbalı’da sınava hazırlanan öğrencilere Değişen Dünya, Değişen Kariyer Hedefleri konusunda önemli bilgiler aktaran Arıboğan, “Değişen dünya bizim çok uzun yıllardır kullandığımız bir anlatım. İçinde yaşadığımız dünya yepyeni uygarlık düzenini bizlere anlatıyor. Uygarlığın temelinde üretim ilişkilerindeki değişimden kaynaklanmaktadır. İşin özü toprakla mı uğraşıyorsun, makinayla mı uğraşıyorsun, enerji mi kullanıyorsun, dijital ortamda mısın, bunların her birisi ve orada üretilen şeyler hayatımızın nasıl şekilleneceğini gösteriyor. 20-30 yıl önce kimseye sosyal medya konusunda uzman olmaktan bahsetmiyordu. Ancak bugün artık şirketlerin hepsi sosyal medya uzmanı çalıştırmak zorunda kalıyorlar.” dedi.

Arıboğan, ‘’Günümüzde üniversitelerimizin birçoğunda ki dünyada da böyle eğitim verdiğimiz disiplinler sanayi toplumundan kalmış disiplinlerdir. Yeni alanları yapay zekâyı daha yeni açabildik. Çünkü yapay zekanın da standartları var.” dedi.

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan geleceğin meslekleri, mesleklerin kazanımlarının neler olduğu ve olacağı ile ilgili öğrencilere önemli bilgiler verdi.

Konferansı düzenleyen ve aynı zamanda moderatörü olan Eğitimci Burak Akkol, Torbalı’mızda 25 Ekim’de ülkemizin birbirinden seçkin ‘36’ Üniversitesi’ni ağırladık. Sınava hazırlanan 5 bin öğrencimiz ile üniversitelerimizi buluşturduk. Öğrencilerimizin sınav sürecinde her daim yanlarında olacağız. Öğrencilerimizin motivasyonlarını artıracak etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek. Kariyer Sohbetleri programımızın ilk konuğu akademik camianın önemli ve değerli ismi Prof. Dr Deniz Ülke Arıboğan oldu. Böylesine önemli bir ismi Torbalılı öğrencilerimizle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yoğun bir programı olmasına rağmen bizleri kırmayıp Torbalılı öğrencilerimiz ile buluştuğu için Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’a teşekkür ediyorum. Yepyeni bir Torbalı' vizyonu ile ilkini gerçekleştirdiğimiz ‘Kariyer Sohbetleri’ programımız yıl boyunca akademik camianın önemli isimlerinin katılımı ile devam edecek. ‘Kariyer Sohbetleri’ programımıza katılım sağlayan Meclis Üyelerimiz Sıla İlgi Akkaş’a, Mesut Güler’e, İzmir Barosu Torbalı Temsilcisi Semiha Memiş Saraç’a, Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan’a, eğitimci dostlarımıza ve gençlerimize teşekkür ederim” dedi.