Durmaz: 'Kimse CHP'nin bölünüp parçalanmasını beklemesin'

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Durmaz, tvDEN'de Ümit Kartal'ın sorularını yanıtladı. Durmaz, Aliağa’nın küçük bir Türkiye olduğuna dikkat çekerken, "Siyasi rakiplerimiz bir kaosu bekliyor. Ben buradan hem siyasi rakiplere hem de tüm topluma hatırlatmak istiyorum; oyunları tutmayacak, partinin dağılması yönündeki talepleri gerçek olmayacak” dedi.

POLİTİKA 29.12.2018, 13:36
Durmaz: 'Kimse CHP'nin bölünüp parçalanmasını beklemesin'

İZ GAZETE - Aliağa’nın ekonomik imkanları nedeniyle bir göç kenti olduğunu ve Türkiye ekonomisine önemli katkıları bulunduğunu dile getiren Özcan Durmaz, “Aliağa küçük bir Türkiye. Öncelikle Aliağa’nın bir göç kenti olduğunu söyleyebiliriz. Aliağa, 1960lı yıllarda küçük bir tarım ve balıkçı kasabası iken, petrol rafinerisi kurulmasıyla 70li yılların başlarından itibaren göç alan bir kent olmuştur. Sonrasında Türkiye’nin en büyük sanayi kentlerinden birisi haline gelmiştir. Türkiye ekonomisine gerçek anlamda can veren bir ilçe. Aliağa’yı bu yanıyla hem zengin hem de diğer yandan iş ve ekmek olanakları nedeniyle göç alan bir ilçe olarak tanımlayabiliriz. Bu açıdan derin bir insan kaynağını ve sosyal bir kültürel zenginliği de içinde barındırıyor.” dedi.

CHP ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERE HAZIR’

2014’te AKP ve CHP’de çeşitli oy kaymaları olduğunu belirten Durmaz, beklenmeyen bir durumla karşılaştıklarını ve Aliağa’nın 3. partisi olan MHP’nin seçim kazandığını söyledi. Sonrasında partide ciddi bir bölünme olduğunu belirten Özcan Durmaz, partiyi yeniden toparlamak adına büyük bir çaba içerisine girdiğini ifade etti. Durmaz “Partiyi toplayıp birleştirdik. Bugün Aliağa’da Cumhuriyet Halk Partisi güçlü bir şekilde bir arada duran ve önümüzdeki seçimlere de hazır bir partidir. Bunu da bizim yaptığımız çalışmaların bir sonucu olarak görüyorum.” şeklinde konuştu.

‘KİMSE CHP’NİN BÖLÜNÜP PARÇALANMASINI BEKLEMESİN’

Özcan Durmaz partinin merkezi bir yerel seçim ittifakı hakkında “Partinin bugün de ruh hali, yerel seçime giderken bir arada durmaktan yana. Geçmişte yaşanılan ayrışmaların ve bölünmelerin yeniden yaşanması söz konusu olamaz. Ben emek verdiğim süreçte partiyi gerçek anlamda barıştırdığımı ve bütünleştirdiğimi düşünüyorum. Bunun da karşılığı biz oy verenler nezdinde hem sokakta hem parti tabanında ortaya çıkmakta. CHP’nin bir arada durması gerektiği fikri bir güce dönüşmüştür. Kimse CHP’nin bölünüp parçalanmasını beklemesin. Siyasi rakiplerimiz bu kaosu bekliyor. Ben buradan hem siyasi rakiplere hem de tüm topluma hatırlatmak istiyorum; oyunları tutmayacak, partinin dağılması yönündeki talepleri gerçek olmayacak” dedi.

‘ALİĞA’NIN ZENGİNLİĞİNİ HALK İÇİN KULLANACAĞIZ’

Aliağa Aday Adayı Özcan Durmaz, Aliağa adına hedeflerini aktardı. Durmaz “Kadın Emeği Değerlendirme Kooperatifi kurup en az 100 kadına gelir sağlayacağız. Kadın Emeği ve Üretici Pazarı kuracağız. Haftada bir gün kuracağımız pazarda, üreticiler ve ev kadınları kendi ürettikleri ürünler ile neredeyse bir çalışan maaşına sahip olacak. Tarımsal ve kırsal üretimi mutlaka destekleyeceğiz. Aliağa halkına doğrudan satış sağlayabileceğimiz bir zincir kuracağız. Belediye’nin ortadan kaldırdığı Emek Şenliklerini yeniden hayata geçireceğiz. Emek Şenlikleri Aliağa’nın kültür sanat hayatının önemli bir parçasıydı. Geçmişte olduğu gibi Emek Şenlikleri’ni, yine merkezde düzenleyeceğiz, onların sağladığı emek ile esnafımız kazanmaya devam edecek. Tüm yıla yayacağımız kültür sanat etkinlikleri olacak. Mutlaka Yaşlı Bakım Evi oluşturacağız. Ayrıca Gençlik Merkezi inşaatını tamamlayacağız . Kız ve erkek öğrenci misafirhaneleri kuracağız. Yaz aylarında bir gençlik kampı oluşturacağız. Ben bu projelerin hepsini hayata geçireceğimizin sözünü veriyorum. Bu projelerin hepsinin gerçekleştirebileceği alanlar ve kaynaklar var; siz yeter ki sağlam olun, dürüst olun, kaynakları düzgün kullanın. Aliağa zengin bir kenttir. Aliağa’nın zenginliğinden rantçılar değil, Aliğa’nın halkı yararlanacak. Aliağa’nın zenginliğini halk için kullanacağız. “ şeklinde hedeflerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
10°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?