CHP'li Durmaz, Acar'a yüklendi: 'Cumhur İttifakı'ndan utanıyor musun?'

CHP Aliağa İlçe Başkanlığı hafta sonu bir kahvaltı organizasyonu düzenledi.

POLİTİKA 04.03.2019, 13:13 04.03.2019, 13:38
CHP'li Durmaz, Acar'a yüklendi: 'Cumhur İttifakı'ndan utanıyor musun?'

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Teşkilatı Sahil Kafe’de bir kahvaltı organizasyonu düzenledi. Kahvaltıda CHP İlçe Başkanı Gülsen Cirit, İYİ Parti İlçe Başkanı Yavuz Adar, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, Millet İttifakı Aliağa Belediye Meclis Üyesi adayları, her iki partinin ilçe yönetimi, gençlik kolları ve kadın kolları yönetimi katılım gösterdi.

"KADINLARIMIZA DESTEK VERECEĞİZ"

Aliağa Ekspres gazetesinden Esin Çetin'in aktardığına göre, yapılan kahvaltının ardından ilk olarak sözlerine başlayan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, “Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü olarak bu seçimlerde gerekli olan bütün hazırlıkları yaptık. Yerel seçimler iki koldan yürümekte. Bir tanesi belediye başkan adayının kendisini tanıtması. Bir diğer taraftan da ilçe örgütü gerekli olan çalışmaları yapıyor. Sandıkları belirleme, onları kontrol altına alma. Kadın kollarımızın kapı kapı gezip çalışmalar yapması. Gençlik kollarımızın hem kadın kollarımızın hem de sokaktaki bütün aktivitelere destek vermesi. Bunların hepsi bir plan dahilinde yürümekte. Kadın kollarımız kapı kapı gezerken çok zorlanıyorlar. Bazı kapılar açılıyor bazı kapılar açılmıyor. Ancak bu topyekün bir olay. Bu seçimi belirleyecek en önemli şeylerden birisi bana göre kadınlar. Evlerinde oturan kadınların ne düşündüğünü tam olarak bilemiyoruz. Burada bulunan arkadaşlarımızdan şunu bekliyorum. Lütfen kadınlarımıza destek veriniz. Şimdi insanlar büyük bir korku ve endişe içerisinde. Hiç kimse sesini çıkaramıyor. Bu büyük sessizliğin sebebi de bu korku zaten. Bu sessizliğin içerisinde kadın arkadaşlarımızın da desteğiyle bunu yapmak zorundayız. Mart’ın sonu bahar olsun.” ifadelerini kullandı.

"MART'IN SONU BAHAR OLACAK"

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit’in ardından İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar bir konuşma yaptı. Sözlerine kahvaltıda emeği geçen CHP İlçe Teşkilatı’na teşekkür ederek başlayan Adar, “Mart’ın sonu bahar olacaktır. Bizim buna inancımız tamdır. Biz en az yüzde 60 ile burada bu seçimi Millet İttifakı olarak Aliağa’nın alnına yazacağız. 24 Haziran seçimlerinde yüzde 47.3 ile burada Millet İttifakı’nın bayrağını dalgalandırdık. Karşımızdaki Cumhur İttifakı yüzde 38 oy oranıyla, aradaki 5 bin farkla bizim altımızda kaldı. Aliağa’da Aliağa’nın geleceğini rantiyecilere, şantiyecilere peşkeş çekmeyen, emeğiyle kazanan insanlar olarak kazanacağız. Millet İttifakı’nın adayı Özcan Durmaz’ın ismini o belediyeye lazer ışıklarıyla yazacağız.” şeklinde konuştu.

"BELEDİYE İŞÇİSİ DÖVÜLÜYOR, FABRİKA AVUKATI DÖVÜLÜYOR"

İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar’ın ardından Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz sözlerine başladı. Durmaz, “İnanıyorum zafer bizim. Hiç kuşku duymuyorum. Rantın değil gerçekten halkın temsilci olanlar bizim iktidarımızı istiyor. Bizim iktidarımızda nefes alacaklar. Kapalı kapıların ardında yönetilen, kimlerin çıkarlarına hizmet ettiği belli olmayan bir belediye değil, açık, şeffaf halkın beklentilerini dile getiren bir belediye olmak için yola çıktık. Bir korku iklimi ülkeyi olduğu gibi kentimizi de teslim almış. Çünkü muhalif yazan gazeteci dövülüyor. Maaşını alamadığını söyleyen belediye işçisi dövülüyor. ‘Bizi pis işlerinize alet etmeyin’ diyen bir fabrika avukatı, genel müdür yardımcısı belediyenin arkasındaki parkta dövülüyor. Böyle bir Aliağa’da birileri sevgi kelebeği olarak dolaşıyor. Biz Aliağa’ya borçluyuz. Nasıl ki beş yıl önce kendi içimizde parçalanarak bugünkü Aliağa’nın başına karabasan olmuş yapıyı kendi hatamızla hediye ettiysek, şimdi borcumuzu ödeme ve Aliağa’yı yeniden ahlaklı, dürüst bir yapıyla buluşturma zamanıdır. Bunu başaracağız. Hiç kuşkum yok.” dedi.

"104 İŞÇİYİ İŞTEN ÇIKARDIN UNUTMADIK"

Konuşmasına mevcut Aliağa Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Serkan Acar’a seslenerek devam eden Durmaz, “Nasıl ki Türkiye’de giderek sıkışan, demokrasinin, özgürlüğün yok olduğu bir tablo var ise hepsi birebir Aliağa’dadır. Peki Türkiye’yi daraltan, Türkiye’yi bunaltan iktidarın Aliağa’daki temsilcisi kimdir? Niye partiler üstü gibi davranır bazıları. Neden utanır Cumhur İttifakı’nın başkan adayı olduğunu söylemeye. Ben buradan çağrı yapıyorum çık avaz avaz bağır. Ben Cumhur İttifakı’nın adayıyım de. Utanıyor musun? Biz utanmıyoruz. Millet İttifakı’na yoksulluğun, ezilenin yanında olan Millet İttifakı’na zillet ittifakı diyenlere halkımız cevabını verecektir. Sevgi kelebeği olarak sokaklarda dolaşırken daha birinci ayında 104 tane işçiyi işten çıkardın, unutmadık. Uyguladığın şiddetleri unutmadık. Çaltılıdere’de yandaşlarına peşkeş çektiğin arazileri daha unutmadık. Biz kavga etmeye gelmedik. Ama gerçekleri de söyleyeceğiz. Aliağa halkı bunları bilecek. Bozköy arazilerini kimlere peşkeş çektiğini biliyoruz. Sponsor adı altında topladığınız kayıtsız kaynakları biliyoruz. Kirli bir yönetim yarattınız. Biz onu temizlemeye geliyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından topladığınız Aliağa’yı bilmeyen yöneticilerle Aliağa’nın başına çuval geçirdiniz. Biz Aliağa’yı Aliağa’da yaşayan Aliağa’nın evlatlarıyla yönetmeye geliyoruz. Bu adam sizi kandırıyor. Biz yola çıkarken herkesin belediye başkanı olacağımızı söyledik. AK Parti ve MHP üst yöneticilerinin ittifakımız için söylediği zillet ittifakı sözünü kabul etmiyorum. Cumhur İttifakı’na oy veren kesim bizim için değerlidir. Ve hiçbir şekilde Cumhur İttifakı’na yakışıksız sıfatlar getirilmesini doğru bulmam. Tertemiz Millet İttifakı’na zillet ittifakı denmesini sayın belediye başkanı kabul ediyor mu? Kendisini açıklama yapmaya davet ediyorum. O açıklama yapıncaya kadar da sormaya devam edeceğim. Hiç kimse bizim değerlerimizin yanında duranlara zillet ittifakı diyemez.” şeklinde konuşmasını tamamladı. Daha sonra Özcan Durmaz Millet İttifakı Aliağa Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı. Tanıtımın ardından kahvaltı organizasyonu basına kapalı bir şekilde devam etti.

Yorumlar (1)
Yıldırım 2 yıl önce
Aliağa belediye başkan adaylarına kıyı kenar kanununa aykırı yapılmaya devam eden yapılarla imar affından sonra yapılanlar (hava fotoğrafları ile tespiti mümkün) hakkında yasal işlem yapacakmısınız diye sorduk oy kaygısı ile yanıt veremediler onun için hiçbir beklentimiz yok
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
14°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208