Yeni Asır 'Ak Parti' imzalı Atatürk posteri dağıttı

İzmir'in en eski gazetesi Yeni Asır, 10 Kasım'da 'Ak Parti İzmir İl Başkanlığı' imzalı Mustafa Kemal Atatürk posteri hediye etti. Sosyal medyada gündeme gelen iddia ise 'Sahtekar gazete' yorumlarına sebep oldu.

MEDYA 10.11.2017, 12:06 10.11.2017, 12:42
Yeni Asır 'Ak Parti' imzalı Atatürk posteri dağıttı

ÜMİT KARTAL / İZ GAZETE AKP'nin çeşitli il ve ilçe başkanlıklarının bu 10 Kasım'da Anıtkabir'de anma etkinliği düzenlemesinin yankıları sürerken, İzmir'de de AKP İl Başkanlığı 100 bin adet kumaştan Atatürk posteri dağıttı. Posterleri İzmirlilere kendi imkanları ile hediye etmek yerine, 'yerel havuz gazetesi' Yeni Asır'ın 'Hediyesi' olarak dağıtmayı tercih eden AKP İzmir İl Başkanlığı'nın basına servis ettiği haberi Yeni Asır gazetesi de şu şekilde yayınladı: "Atatürk'ün sivil kıyafetle yer aldığı fotoğrafı 1 metre 50 santimetre ebatlarında kumaşa basılarak bölgesel bir gazete aracılığıyla 100 bin kişiye ulaştı. AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 'Atatürk'ün kuruluş için yaptıklarını gelecek için ortaya koyduğu perspektifi hayatın her alanında rehber telakki ediyoruz. Atatürk posterini vatansever halkımıza ulaştırmanın, evlerin ve işyerlerinin balkon ve duvalarında görmenin mutluluğunu yaşıyoruz' dedi."

CHP'Lİ BELEDİYELERDEN SATIN ALMASINI MI İSTEDİLER?

Öte yandan; sosyal medyada gündeme gelen bir iddiaya göre, Yeni Asır gazetesi yetkilileri, 9 Kasım'da İzmir'deki CHP'li belediye başkanlarını arayarak "Atatürk posteri dağıtıyoruz, satın almak ister misiniz?" diye sordu. Ancak posterde AKP logosu ve imzası olacağına dair bilgi verilmedi. 10 Kasım sabahı bayilere giden İzmirliler ise gazetenin 'Ak Parti İzmir İl Başkanlığı' imzası ve AKP logosuyla Atatürk posteri dağıttını gördü. Sosyal medyada konuyu eleştiren vatandaşlar 'Sahtekar gazete', 'Asırlık gazetenin düştüğü hale bakın', 'sahtekar ikiyüzlülere prim vermeyin' yorumlarında bulundu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
12°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?