TGS İzmir Şube Başkanı Hüner: Gazeteciler aşılansın!

TGS İzmir Şube Başkanı Hüner, “Gazetecilerin aşılanması için Sağlık Bakanlığı’na müracaatta bulunduk. Halkın sağlıklı haber alma hakkı gazetecilerin sağlığıyla ilintilidir. Sağlıklı gazeteci sağlıklı haber yapabilir” dedi.

MEDYA 20.01.2021, 13:23 20.01.2021, 13:40
TGS İzmir Şube Başkanı Hüner: Gazeteciler aşılansın!

Gizem TABAN/İZ GAZETE- Dünya etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin Türkiye’de de baş göstermesiyle başlayan salgınla mücadele süreci devam ederken geçtiğimiz günlerde de aşılama çalışmaları başlatıldı. Covid-19 aşısı ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanırken, ardından ise yaşlı, engelli, koruma evleri gibi yerlerde kalan kişilere ve 65 yaş üstüne uygulanacak. Salgının başladığı günden bu yana sürekli sahada olan, halkın haber alma hakkı için emek veren ve virüsle burun buruna mesai yapan basın emekçileri için ise henüz aşılama konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Gazetecilerin halkı bilgilendirmek adına salgın sürecinde sahada yoğun mesai yaptığına dikkat çeken Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Hüner, basın emekçilerinin aşılanması için öncelikli listeye dahil edilmesi noktasında Sağlık Bakanlığı’na müracaatta bulunduklarını söyledi. 

‘MÜRACAATTA BULUNDUK’
Konuya ilişkin İz Gazete’ye açıklamalarda bulunan TGS İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Hüner, “Biz bugün TGS olarak, gazetecilerin aşılanması için Sağlık Bakanlığı’na müracaatta bulunduk. Halkın sağlıklı haber alma hakkı gazetecilerin sağlığıyla ilintilidir. Sağlıklı gazeteci sağlıklı haber yapabilir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’na yaptığımız başvuruda; A Grubu’nun (sağlık çalışanları, koruma veya bakım evlerinde kalan yaşlılar ve engelliler) aşılanmasından sonraki aşamada aşılama listesine mutlaka gazetecilerin eklenmesi gerektiğini belirttik. Çünkü toplumun her kesimiyle iç içe olan gazeteciler sağlıklı olursa yurttaş da sağlıklı bilgiye ulaşır. Çok sayıda yerel basın çalışanı var, halkı bilgilendirmek için canla başla görev yapıyorlar. Bu yüzden sadece Ankara ve İstanbul’da küçük bir kesime değil illerde ve ilçelerde gazetecilik mesleğini icra eden basın emekç

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?
banner208