Murat Aydın, yazılarıyla İz Gazete'de

YARSAV'ın eski Başkan Yardımcısı Murat Aydın 30 Aralık Pazartesi gününden itibaren yazılarıyla İz Gazete'de olacak.

MEDYA 26.12.2019, 16:23 26.12.2019, 19:20
Murat Aydın, yazılarıyla İz Gazete'de

İZ GAZETE - İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karşıyaka Belediyesi CHP Meclis Üyesi Murat Aydın, 30 Aralık Pazartesi gününden itibaren yazılarıyla İz Gazete'de okurlarımızla buluşacak.

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) eski Başkan Yardımcısı ve Karşıyaka 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi görevlerinde bulunan Murat Aydın, 2016 yılında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurmuş ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) atama kararıyla Trabzon'a sürülmesiyle gündeme gelmişti. Aydın, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı da olmuştu.

MURAT AYDIN KİMDİR?

HSYK’nin kararnamesi kapsamında Trabzon’a sürgün edilen Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) eski Başkan Yardımcısı ve Karşıyaka Hakimi Murat Aydın, 1971 yılında Ergani’de doğdu. 1987 yılında Manisa Lisesinden, 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Kamu Hukuku alınında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen doktora eğitimine devam ediyor. 

1992-1995 yılları arasında İzmir’de Avukatlık ve Hakimlik stajını yaptı.

1995 yılında Hakimliğe başladı. Ceyhan (Adana), Gerger (Adıyaman), Altıntaş (Kütahya), Adana, Karşıyaka ve Trabzon adliyelerinde hakimlik yaptı. 

Kasım 2018’de hakimlik görevinden ayrılarak Karşıyaka’ya döndü.

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) İzmir Temsilciliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Yargı bağımsızlığı, ifade özgürlüğü alanlarında çalışmalar yaptı. 

Suç işleyen ve suç mağduru olan çocuklar, çocuklara yönelik cinsel istismarın önlenmesi, kadına karşı şiddetle mücadele ve kadın hakları ile engelli hakları alanlarında çalışmalar yaptı. Bu konularda; yasa ve yönetmelik çalışmalarına katıldı, eğitimler verdi, ulusal ve uluslararası düzeyde kongre ve panellerde konuşmacı olarak bulundu. 

Hukuk alanında yayınlanmış kitapları ve makaleleri bulunmaktadır.

Halen İzmir’de serbest avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)
banner96
banner177
18°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?