Yayınlandığı günden bu yana sık sık gündeme gelen Kızılcık Şerbeti dizisi yine çok konuşulacak bir bölüme imza attı.

Yayınlandığı günden bu yana gündemden düşmeyen Kızılcık Şerbeti adlı dizinin son bölümünde mevlid duası okunurken Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının anılmaması üzerinden cuma vaazlarında Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını anmayan cami hocalarına gönderme yapıldı.

Kızılcık Şerbeti dizisinin konusu ne?

İyi eğitimli, realist ve modern bir kadın olan Kıvılcım (Evrim Alasya), eşinden boşandıktan sonra dimdik ayakta kalmış, iki kızını da inandığı değerler doğrultusunda yetiştirmiştir. Küçük kızı Çimen (Selin Türkmen) henüz liseye devam etmekte, büyük kızı Doğa (Sıla Türkoğlu) ise üniversitede diş hekimliği okumaktadır. Kıvılcım’ın tek isteği çocuklarının ileride başarılı ve mutlu olmalarını görmektir.

Doğa’nın daha üniversiteye girdiği ilk yıl erkek arkadaşıyla evlenmesiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Kıvılcım, hayatının şokunu kızının kocasının ailesiyle tanışmasında yaşar. Doğa’nın kocası Fatih’in (Doğukan Güngör) ailesi muhafazakâr bir ailedir. Kıvılcım, kızının hayata bu kadar farklı bakan bir aileyle yapamayacağını düşünür. Doğa ise aşklarının her türlü farklılığın üstesinden geleceğine inanmaktadır. “Kızılcık Şerbeti” doğruları aynı, yöntemleri farklı olan iki uç aile arasında kalan bir aşk hikayesidir.