Narlıdereli kadınlara kooperatif müjdesi

Narlıdere Belediyesi, ihtiyaç sahibi yüzlerce kadının el emeği göz nuru ile üreteceği ve bunları satarak aile ekonomisine katkıda bulunacağı Üretici Kadın Kooperatifi’ni kurdu.

KADIN 17.07.2019, 11:16
Narlıdereli kadınlara kooperatif müjdesi

Narlıdere Belediyesi, Üretici Kadın Kooperatifi kurdu. 2’nci İnönü Mahallesi’ndeki Yaşar Kemal Tesisleri’nde faaliyet gösterecek olan kooperatif, coşkulu bir törenle açıldı. Açılış öncesinde Narlıdere Belediyesi’nin trio grubu müzik dinletisi sundu, ikramlar yapıldı. Başkan Ali Engin ve beraberindekiler; seramik, gıda ve tekstil atölyelerini gezdi. Kooperatifteki üretim sürecine ihtiyaç sahibi onlarca kadın katılacak.

Narlıdereli kadınlar, aldıkları eğitimlerin ardından üretecekleri el emeği göz nuru eserleri satarak aile ekonomisine de katkı sağlayacak. İlçedeki pazaryerinde ve çeşitli noktalarda el emeği ürünler vatandaşların beğenisine sunulacak. Kooperatif üyesi kadınlar, eğitimler sayesinde istedikleri alanlarda uzmanlaşma imkanı da bulacak. Anahtarlık, biblo, takı, mum, sabun, tekstil eşyaları, nikah şekeri gibi el işi ürünlerin üretiminin yapılacağı kooperatifte, Narlıdere’nin simge yapı ve ürünleri de markalaştırılacak. Narlıdere Belediyesi, kooperatif çalışmalarının her aşamasında destekçi olmayı sürdürecek.

Belediye artık hediyelik ürünlerini de kooperatiften satın alacak. Kooperatifte, denetimli gıda üretimi de gerçekleştirilecek. Kooperatif bünyesinde belirli sürelerde açılacak olan kurslara kayıt olmak isteyenler, 238 8743 numaralı telefondan ve Narlıdere Belediyesi’nin 5’inci katındaki iletişim ofisinden bilgi alabilecek. Açılışta konuşan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Kadına değer vermek sözle olmaz. Yılda bir kere karanfil vermekle de olmaz. Kadınlarımızı topluma kazandırabiliyorsak, sosyal yaşamda onlara da yer veriyorsak, şiddeti durdurduysak ve kadınlarımızı üretime sokabiliyorsak işte o zaman kadına değer vermiş oluruz. Biz bunu yapmak istiyoruz. Yaşamın her alanında yanımızda olan kadınlarımızı üretime teşvik etmek, bu sayede aile ekonomilerine de katkı sağlamak bizler için vazgeçilmez bir görev" diye konuştu.

DHA

Yorumlar (1)
Birsen aslan 13 ay önce
Sokak çocuklarına ve zihinsel engellilerle mum Atölyesi kuruldu ve işletildi 13 yıl gönüllü çalıştım mum konusunda bilgi sahibi olduğuma inanıyorum istediğiniz soruyu bana sorabilirsiniz
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
32°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?