Sibel Arna’nın sunumuyla YouTube’da yayınlanan ‘Ne Olursan Ol Rahat Ol’un bu haftaki konuğu şarkıcı Hande Yener oldu.

Evlilik aptallıktır bir hata bir kere yapılır

Hande Yener programda evlilikle ilgili “Nasıl bir insana aşık olacağımızı kendimiz seçiyoruz. Geçmiş hatalarımızdan ders alırsak, önyargılı olmazsak mutlu olabiliriz. Ama bana göre evlilik aptallıktır. Bence insanlar bir hatayı bir kere yapsın. Aynı hatayı yapıp farklı bir sonuç beklemek de ne bileyim… İmza attığınız zaman sahibi gibi davranılıyor ve psikolojik şiddete dönüşüyor. Ben bu tip evliliklere kapalıyım. Ama daha cool, daha anlayışlı evliliklere saygı duyuyorum ama ben pek görmedim” ifadelerini kullandı.

Bilmediğim için gitmezdim

Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirten şarkıcı “Fenerbahçeli Edin Dzeko ‘Beni Sev’ şarkımı, Sebastian Szymanski de ‘Sebastian’ şarkımı sahiplendi. Hem maça gittim, hem de sağ olsun başkanımız Ali Koç beni özel bir geceye davet etti, formamı imzaladı. Şarkılarımı Galatasaray sahiplenseydi onların maçına gitmezdim. Simge Beşiktaşlı olarak Galatasaray’ın maçına gitti. Kendince çözdü durumu ama taraftar bunu anlamıyor. Bir kere beni Beşiktaş davet etti ama gidersem ne olur bilemediğim için gidemedim” dedi.

Ben artık şarkıcı değil şifacıyım

Şarkılarının insanlara şifa dağıttığını söyleyen Yener, “Yıllardır sesimdeki enerjinin sırrını çözmeye çalışıyordum, acaba ne etkiliyor diye düşünüyordum. Tek isteğim bana verilen bu kutsal hediyeyi hep daha geniş kitlelerle paylaşmak. Ben daha küçük yaşlarda görevlendirildiğimi biliyordum zaten. Atlattığım hastalık da beni bu konuyla ilgili tokatladı diyebilirim ve pandemi süreci çok düşündürdü. Nasıl ayağa kalkabiliriz diye düşündüm. Çok iyi bir şarkı yaparsam yapabilirim dedim. Yapacağım şarkı herkese şifa dağıtmaya diledim ve ‘Benden bir tane daha yok’ geldi” diye konuştu.

Bundan sonra bana halkın sanatçısı ödülünü verin

Halkın sanatçısı ödülünü almayı önemsediğini söyleyen Yener, “Geçen gün aradılar beni, ödül vereceklermiş. Ne ödülü dedim, en iyi kadın, en iyi şarkı, en iyi klip ödüllerinden bahsediyorlar. Onları dedim ki o ödülleri yeni gelen arkadaşlarımıza verin bana halkın sanatçısı ödülünü verin. Benim işim o nokta, insanların sesi olmak önemli” dedi.