A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda yarın Galler ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka öncesi teknik direktör Vincenzo Montella ve genç futbolcu Cenk Özkaçar açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella sözlerine, "Lider geldik, lider dönmek istiyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Rakibimiz kendi sahasında güçlü bir rakip. Buna hazırlıklı geldik. Tarihimizde grup aşamalarını lider tamamlayamadık. Bunu ilk defa başarmak istiyoruz" diyerek başladı.

Ermenistan ile Hırvatistan'ın berabere kalma ihtimali hakkında konuşan Montella, "Futbolda hiçbir şey kesin değildir. Belki Hırvatistan berabere kalacaktır. Biz işimizi yapmaya ve kendi sonucumuzu almaya geldik" açıklamasını yaptı.

Farklı strateji uygualayabilirim!

Kadroya 29 futbolcu çağırdıklarını söyleyen Montella, "Kadroyu çağırırken 29 futbolcu çağırdık. Bazıları sakatlıktan dolayı geri gitmek zorunda kaldı. Buraya çağrılan bütün oyuncular ilk 11'de oynayacak durumda. Maçtan maça rakibin özelliklerine göre herkes oynayabilecek durumda. Maçta farklı bir strateji olabilir" ifadelerini kullandı.

Bu milli takıma inanıyorum

"Neden Türkiye'ye geldiniz?" sorusuna Montella, "İki sene Türkiye'de çalışma fırsatım oldu. Buradaki futbolcuları tanımaya başlamıştım. Onların duruşu ve performansını değerlendirme şansım oldu. Bu milli takıma inandığım için geldim. Genç olmalarına rağmen ne kadar büyük işler yapabileceklerinin bilincindeyiz" şeklinde yanıt verdi.

Kenan Yıldız'a övgü

Kenan Yıldız'ın gösterdiği performansa değinen Montella, "Kenan Yıldız büyük bir potansiyele sahip. Bundan sonra kariyeri farklılık gösterecek. Herkesin beklentisi farklı olacak. İlk çağırdığım günden bu yana beni heyecanlandıran ve mutlu eden bir futbolcu. Böyle performans göstermesi de bizim için sevindirici" dedi.

Bizim için önemli bir maç

"Futbola sol açıkta başladın. Stopere geçtin. Şu anda sol bekte oynuyorsun. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?" sorusu ile basın toplantısına başlayan Cenk Özkaçar, "Sol bek uzak olduğum pozisyon değil. Futbola başladığımdan bu yana bana görev verilen her yerde elimden geleni yapmaya çalışan bir oyuncuyum. Ara sıra sol bek oynuyorum. Mevkimi yadırgamıyorum. Takıma yardım için elimden geleni yapıyorum. Keyif alıyorum" dedi.

 "Liderli maçındayız. Nasıl bir maç bekliyorsun?" sorusuna ise Özkaçar, "Bizim için önemli bir maç. Son maçımız. Bir puan bize yeter; ancak kazanıp Euro 2024'e lider gitmek istiyoruz" şeklinde konuştu.