Devrim Barış Çelik, 38. Olağan Genel Kurul sonuçları hakkında sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 
"Cumhuriyet Halk Partisi’nin 25-26 Temmuz 2020’de yapılan 37nci Olağan Kurultayı ile seçildiğim Parti Meclisi Üyeliği görevimi 4-5 Kasım 2023 tarihli 38nci Olağan Kurultayımız ile birlikte tamamlamış bulunmaktayım.

Bu süre içerisinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, Şubat 2021 ile Mart 2023 tarihleri arasında 2 yıl süreyle “Doğu Masası Koordinatörü” olarak görev yaptım. Sonrasında, 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde İzmir 1nci Bölge 8nci sıra milletvekili adayı oldum. Az bir oy farkı ile milletvekili seçilemediğim seçimin hemen sonrasında, 17 Mayıs 2023 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildim.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu ve seçim sonrası 5 aylık “dijital dönüşüm süreci”ni ekibim ile birlikte yönettim. Bu süreç ile ilgili detaylar kurultayımızca onaylanan “Parti Meclisi Faaliyet Raporu”nda görülebilir. 

Gençlik kollarından bu yana, Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapmış olduğum görevlerde, mümkün olduğunca örgütümüzle yoğun temas içerisinde oldum. Her zaman  beraber çalışmaya ve dayanışma içerisinde olmaya özen gösterdim. Görevim gereği istemeden de olsa üzdüğüm yada kırdığım yol arkadaşlarım varsa kendilerinden özür dilerim.

Genel Başkan Özgür Özel'e kutlama

Ayrıca, kısa bir süre de olsa birlikte görev yaptığım Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na görevi döneminde verdiği emek, cesaretle gösterdiği adalet ve demokrasi mücadelesi için teşekkür ederim. 

Cumhuriyet Halk Partisi 38nci Olağan Kurultayı’nda seçilen, başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere, Parti Meclisi Üyesi ve Yüskek Disiplin Kurulu Üyesi yol arkadaşlarımı kutlar, yeni görevlerinde başarılar dilerim."