DEVA Partisi İzmir 2. Olağan İl Kongresi, Ahmet Piriştina Kültür Merkezinde yoğun katılım ile gerçekleşti. Kongreye Ankara Milletvekili Sadullah Ergin, İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen başta olmak üzere Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve il ilçe teşkilat mensupları katıldı.Kongrede tek aday olan mevcut İl Başkan Vekili Mesut Demir, yeni il başkanı olarak seçildi.
Ankara Milletvekili Sadullah Ergin, katıldığı İzmir 2. Olağan İl kongresinde teşkilat mensuplarına teşekkür ederek il Başkanı seçilen Mesut Demir’i tebrik etti. Milletvekili Ergin, “Türkiye’yi çok kısa sürede yüksek gelir ve refah düzeyine sahip ülkeler ligine yükseltmeyi hedefliyoruz. Ekonomik büyüme modelimiz verimlilik esaslı sürdürülebilir ve kapsayıcıdır. Tek kişinin aldığı yanlış kararlar nedeniyle oluşan ekonomik kriz karşısında daima halkımızın yanında saf tutuyoruz. Bu doğrultuda halkımızın alım gücünü yükseltmek için hayat pahalılığını gidermeyi önceliğimiz olarak görüyoruz. Emeğinin karşılığını alamayan işçiyi, maliyetler karşısında ezilen çiftçiyi, ay sonunu getiremeyen emekliyi, önünü göremeyen memuru, kaderine terk edilen esnafı yol arkadaşlarımız olarak görüyoruz” dedi. 

Ösen: İzmir’de hiçbir siyasi parti DEVA kadar çalışmamıştır

DEVA Partisi İzmir Teşkilatı, 20 Mart 2022 tarihinde 1. Olağan İl Kongresi'ni gerçekleştirmiş ve sandıktan Kurucu İl Başkanı Seda Kaya Ösen çıkmıştı. Seçimlerde milletvekili olan Ösen, kongrede şöyle konuştu: “İzmir’de hiçbir siyasi parti DEVA Partisi teşkilatı kadar çalışmamıştır. Her iki seçim kampanyası döneminde de imkanları doğrultusunda çalışan, emeğinden – yemeğinden feragat gösterip, sırtına DEVA logolu yeleğini giyerek sahaya koşan, yüzlerce çalışma arkadaşımız bugün burada, bu salonda. Bu çalışmalar yeterli olmamış olabilir. Sesimiz vatandaşa gitmemiş olabilir. Tüm bu süreçlerin sonunda emeklerin karşılık bulup bulmadığı elbette sorgulanabilir. Ne kazandık ne kaybettik diye hayıflanılabilir. Bunların tamamına anlayış göstermeliyiz. Aday olmuş arkadaşlarımız burada. Onlar bugün en az seçilmiş belediye başkanları kadar ilçelerinde tanınıyorlar. Adeta bir yıldızlar karması gibi her biri mahallelerinde, sokaklarında, halk pazarlarında biliniyorlar. Bugün her biri İzmirli hemşehrilerimizin evlerine sözle, gözle, tebessümle girmeyi, DEVA logosunu tanıtmayı başardılar.”

Demir: Sessiz milyonların umudu olacağız

31 Mart seçimleri sonrasında İl Başkan Vekili olarak görev yapan ve kongrede tek aday olarak seçime katılan Mesut Demir konuşmasında seçim sonuçlarının değerlendirmesini yaptı: “Derin düşüncelerin, derin muhasebelerin ardından burada teşkilat olarak karşınızdayız. Bu yol meşakkatlidir, bu yol çetindir. Bu yolda dostluk vardır, yoldaşlık vardır, arkadaşlık vardır. Zorlukların üstesinden gelmemiz gerektiğinin farkındaydık. Tünelin ucunda kah ışık gördük, kah göremedik. Denedik, çabaladık, sahaya çıktık, koştuk, el sıktık, dert dinledik. Belki başarılı, belki başarısız olduk. Hem Genel Seçimleri hem de Mahalli İdareler seçimlerini geride bıraktık. Tarihin doğru tarafında olmak için attığımız adımların, kamuoyu tarafından doğru anlaşılmadığını veya bizlerin iyi anlatamadığını hep birlikte sahada gördük, görüyoruz. Derdimiz İsa’ya da Musa’ya da yaranmak değildi. Derdimiz millete yaranmaktı… Derdimiz milletin derdiyle hemhal olmaktı. Milletin sorunlarını öncelediğimiz için tarihin doğru tarafında durmak istedik. Parolamız belli. Aklımızla, vicdanımızla, cesaretimizle engelleri aşacağız. Sessiz milyonların asıl umudu olacağız. Bütün bilinmeyenleri, fethedilmeyenleri ve görünmeyenleri, fazilet ve ahlâkımızla gün ışığına çıkartacağız. Yorulmak yok, umutsuzluk yok. 2. Olağan İzmir Kongremizin tüm teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi yürekten selamlıyorum.”

Deva Partisi İzmir İl Başkanı Mesut Demir kimdir?

14 Kasım 1977’de İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini, 1983-1992 yıllarında Tire Merkez Menderes okulunda tamamladıktan sonra 1992-1996 yılları arasında Tire Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. 1995 yılında Bursa’da, ailesine ait olan bir spor giyim firmasında, ağırlıklı olarak İthalat, İhracat ve Dış Ticaret üzerine faaliyetlerde bulundu ve 2011 yılına kadar aile şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görev aldı. 2011 yılından bu yana İzmir’de hazır beton, madencilik, inşaat ve akaryakıt sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. 2001-2005 yıllarında UİB - Uludağ İhracatçı Birlikleri, 2001- 2012 yıllarında BTSO - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, 2003-2007 yıllarında İTKİB - İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Mesut DEMİR, 2022 yılı Mart ayında DEVA Partisi’nde siyasi hayatına başlamıştır. İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Mesut Demir, İl Tarım Enerji Ulaştırma ile İl Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 15.02.2024 tarihinde İzmir İl Başkan Vekili olarak atanan Mesut Demir 9 Haziran 2024 yılında yapılan İzmir 2. Olağan İl Kongresinde İl Başkanı seçilmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ