DEVA Partisi, Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“Seçim sürecinde olağanüstü performans göstererek hemşerilerimizle tek tek temas kuran tüm teşkilat üyelerimize; görevlerinin sorumluluğu ve bilinciyle hareket eden sandık görevlilerimize, müşahitlerimize; seçim sürecinde yoğun mesai harcayan siz değerli basın mensuplarına şükranlarımızı sunarız.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Adayımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu temsilinde Millet İttifakı bileşenleri ve seçmenleri %48’lik oy oranına ulaşmıştır. Bu sonuçlara göre 2 vatandaşımızdan birinin iktidara oy vermediği anlaşılmakta olup toplumsal muhalefetin gücü görünür hale gelmiştir. Bir anlamda İktidar politikalarından memnuniyetsizliğini sandığa yansıtan seçmenlerin eleştirilerinin ve taleplerinin bundan sonraki süreçte iktidar kanadında karşılık bulması en büyük umudumuzdur.

DEVA Partisi İzmir İl Başkanlığı olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edecek ve tüm halkımızı demokratik ilke ve değerlerle kucaklayacağımızı bildiririz. Bu vesileyle seçim sonuçlarının milletimize hayırlı olmasını diler, ülkemizin içinde bulunduğu kriz ortamından ivedilikle çıkmasını temenni ederiz. “

Demokrasi ve Atılım Partisi İzmir İl Başkanlığı