İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevinden 30 Kasım'da resmen ayrılan Ulaş Aydın, CHP Bayraklı İlçe Başkanlığı'na giderek Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulundu.

Dosyasını teslim etmek için eşi ve çocuklarıyla ilçe başkanlığına gelen Aydın'ı kalabalık bir grup karşıladı. Başvurusunun ardından bir konuşma yapan Aydın, büyük bir heyecan içinde olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

'Çok büyük bir ailenin üyesiyim'

“Bu bir aile fotoğrafı. Cumhuriyet Halk Partisi ailem, dostlarım, kıymetli arkadaşlarım, yol arkadaşlarım az önce 2024 Mahalli İdareler Seçimi'nde Bayraklı Belediye Başkanı Adayı olabilmek için başvuru dosyamı ilçe başkanlığına teslim etmiş bulunuyoruz. Beni yalnız bırakmadığınız ve bana bu onuru yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun. Bu çok kıymetli bir görüntü. Kendimi çok büyük bir ailenin, çok onurlu bir üyesi olarak görüyorum. Siz de bana bunu bu şekilde hissettiriyorsunuz.”

'Konu kolektif irade ortaya koyabilmek'

“Ben bir yolculuğa çıkıyorum ama bu yolculuğa hep beraber çıkıyoruz. Şehirler yönetilir, şehirler farklı da yönetilir, daha da güzel yönetilir, konu bu değil. Konu kolektif ruhlar, kolektif akıllar, hep birlikte yola çıkabilmek, hep birlikte bir irade ortaya koyabilmek. Bugün burada ben o kolektif iradeyi ve ortak aklı görüyorum. O duyguyu, o dayanışmayı görüyorum. Bu yüzden de kendimi çok şanslı hissediyorum. Bana eşlik ettiğiniz için size tekrar teşekkür ediyorum. Daha çok bir araya geleceğiz, daha çok birlikte çalışacağız, birlikte düşüneceğiz. Ben 38 yaşındayım. Demokrasi deneyimi çok kıymetli bir deneyim. Bugüne kadar hep bir seçmendim ama ilk defa seçilmeye aday oluyorum. Seçilmek için bir iddia ortaya koyuyorum. Bu, inanılmaz heyecan ve gurur verici bir şey. Kalbim bir güvercinin kalbi gibi pır pır atıyor. Çok mutluyum. Size çok teşekkür ederim. Tekrar görüşeceğiz arkadaşlar. Allah'a ısmarladık."