Dün akşam saatlerinde Kayseri'nin Pınarbaşı içesinde CHP üyesi Şerafettin Bahadır silahlı saldırıya uğradı. Saldırının ardından yoğun bakıma alınan Bahadır'a saldıran kişilerin Pınarbaşı'nın eski belediye başkanı MHP'li Menduh Uzunluoğlu'nun kardeşi Ejder Uzunluoğlu ve yanındakiler olduğu iddia edildi. Bahadır'a saldıran kişi gözaltına alındı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Malatya Yazıhan'da düzenlenen Halk Buluşması'nda gerçekleşen saldırıya dair sert tepkilerde bulundu. "Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak, ne cesarettir, ne güç, olsa olsa acizliktir, zavallılıktır" diyen Özel son dönemlerde 'siyasette yumuşama, normalleşme' adımlarına dair de "Sopalarla saldırınca normalleşme olmaz" açıklamasında bulundu.

Özel'in açıklamalarının satır başları şöyle:

"Dün akşam Kayseri’de bir saldırı gerçekleşti. Arkadaşımıza kızının yanında, eşinin gözü önünde 5 kişi sopalarla saldırdı. Yere düştü hareketsiz kaldı çekip dizlerinden vurdu.

Biz seçim gecesi söyledik. Seçim seçimde kaldı. Hala birileri gerilim yaratmak o gerilimden beslenmek istiyorlar. Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak, ne cesarettir, ne güç, olsa olsa acizliktir, zavallılıktır!”

Biz Türkiye'de siyasette normalleşme istiyoruz. Normalleşme normal davranmak demektir. Hukukun üstünlüğüne inanmak anayasaya bağlı kalmak demektir. Seçimi kazanınca tebrik etmek demektir. Sopalarla saldırınca normalleşme olmaz. Ankara'da bir siyasi cinayetin kanını yerde bırakmakla olmaz.

Bir parti gerilimden beslenecek diye ya da kendi rezaletini yargıdan kaçıracak diye normalleşmeyi baltalıyorsa ona da kimse pabuç bırakmaz. İsteyen gelirse hep birlikte normalleşiriz. Hukuktan ve ahlaktan sapanın yanında olmayız."

Sosyal medya hesabından uyardı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel X hesabından da açıklama yaptı. Özel'in yaptığı açıklama şöyle:

“Kayseri Pınarbaşı’nda 31 Mart’taki seçim sonucunu hazmedemeyip, hakimleri tehdit edip, küfür ve hakaretler ederek seçimi haksız yere tekrar ettiren anlayış, yenilenen seçimde halktan bir kez daha aynı cevabı aldı. Ancak bu cevabı hazmetmek ve halkın mesajını almak yerine, bu kez de suçsuz günahsız bir insana, kız çocuğunun yanında savunmasızken, sopalarla saldırıp kurşun sıktılar. Şunu bilsinler ki; bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir. Düpedüz acizliktir. Biz, bu saldırıya karşı da metanetli duracak, sakinliğimizi koruyacağız. Gerilimin tırmanmaması, başka çocukların üzülmemesi için elimizden geleni yapacağız. Gereken adımları bu geceden itibaren atmaya başladık. Bir kez daha uyarıyorum; bu yaptığınız ne gücünüzü gösterir ne kudretinizi… Görülen tek şey acizliğiniz ve çaresizliğinizdir.”

Kaynak: Haber Merkezi