Gizem TABAN ŞEBER/İZ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, partisinin il başkanlığına ziyaret etti

. CHP Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ve Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Büyükşehir Adayı Tugay, ilçe belediye başkan adaylarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tugay, 2024 yerel seçimlerinde İzmir’de tarihe geçecek oy oranını hedeflediğini söyledi.

Çıtayı daha yukarıya taşıyacağız

‘CHP 2019’da seçimi yüzde 58 ile kazandı.  Oy rekoru kıracağınızı söylediniz, oy oranı hedefiniz nedir?’ sorusuna yanıt veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, “Bu rakamın daha üzeri” dedi. Tugay, ‘Sizin için yüzde kaçın altı başarısızlıktır?’ sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Amacımız seçimi kazanmak… Seçimi kazandığımız oy oranı bizim için başarılı bir sonuçtur. Ama herkes bir hedef koyar, benim de hedefim, tarihe de geçmek açısından bugüne kadar alınmış en yüksek oyu almaktır. Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olduğumda bunu yaptım, Büyükşehir’de de yapabileceğimize inanıyorum. Bu sadece benim tek başıma başarabileceğim bir şey değil ama ilçe belediye başkan adaylarımız, il başkanımız, MYK üyelerimiz, ilçe başkanlarımız hep beraber bu duyguyu hissettik. Birlik beraberlik içerisinde olduğumuz zaman çok iyi bir sonuç olacağız. İzmir’in CHP’li belediye başkanlarına ihtiyacı var, soysal demokrat belediyecilik hizmetine ihtiyacı var. Bugüne kadar CHP’li belediye başkanları İzmir’de çok başarılı işler yaptı. Biz çıtayı biraz daha yukarıya çıkarıp daha da başarılı işler yapmak istiyoruz. Aramızda çok güzel bir birlik, beraberlik var. Bu, hedeflediğimiz zafere ulaşana kadar devam edecek.”