Ulusal gündemi, İzmir ve Ege’nin gündemi ile harmanlayarak izleyici ile buluşturacak ‘birtv’, yola çıkıyor. Haber ve programlarıyla siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki gelişmeleri, merak edilenleri, tüm dinamik kesimleri kucaklayan bakış açısıyla ele almayı hedefleyen ‘birtv’nin mottosu; ‘ Güçlü Birliktelik ‘. Şu anda, uyduda yayınına başlayan ‘birtv’,  kısa süre içinde Kablolu TV ve diğer dijital platformlar üzerinden izlenebilecek. Ayrıca, kendi aplikasyonlarıyla da  cep telefonlarından da takip edilebilecek.  

1-Ümit-Yaldiz

İDDİASI ADINDA… ‘BİR’LİK VURGUSU

Televizyonun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Ümit Yaldız; yaptığı açıklamada birlik vurgusunun altını çizerken şu ifadeleri kullandı:

”birtv’nin iddası önce adında. Evet, her şey bir’le başlar ama ‘birlikte başlarsanız güçlüsünüz. Bu nedenle, sadece yönetenlerin değil, halkın; sadece temsilcilerin değil, üyelerin; kısacası herkesin ve her şeyin yer bulacağı bir ekran ve dijital platformlar planladık. İlk hedefimiz; mesleki ilke ve değerlerden ödün vermeden, öncelikle İzmir ve Ege’yi birleştirerek uzun yıllardır var olan bir boşluğu doldurmak. Ege Bölgesi’nin ekranı olmak.”

kurgu

SOKAĞIN SESİ İŞARET ETTİ: “Bİ’ TV OLSA, HERKESİN SESİ OLSA”

Gazeteciliğinin yanı sıra araştırma sektöründe de öne çıkan projelere imza atan Ümit Yaldız; ‘birtv’yi yola çıkarırlarken sokağa, dolayısıyla hedef kitlelerine kulak verdiklerini belirtti. birtv’nin siyasetin, ekonominin, sosyal hayatın ayrım yapmayan sesi olacağını söyleyen Yaldız, şöyle konuştu; “ Birlikte düşünmek ve sorgulamak bugünkü en kritik ihtiyaç. ‘birtv’, İzmir ve bölgemizin bu ihtiyacını karşılayacak bir platform olarak tasarlandı. Önce sokağa sorduk. Halk da bizi bu noktada onayladı. Bi’tv olmalıydı ve herkesin olmalıydı. İşte tam bu nedenle; ekranımızda bakan, milletvekili, belediye başkanı da olacak, seçmen de. STK başkanı da olacak; tarlada, atölyede üreten üyesi, temsil ettiği bileşeni de. Mutlu sonlar, müjdeler ve başarı öyküleri de olacak, sorun ve beklentiler de. Kadın da olacak, erkek, yaşlı ve genç de. Denizli de da olacak Kiraz da. ‘birtv’nin mikrofonları herkese uzatılacak. Stüdyoları herkesi konuk edecek. Haberleri ve programları gündemi yakalamakla kalmayıp üstüne koyacak, gündem yaratacak. Olup bitene yön verecek.”

GENİŞ BİR YELPAZEDE, GAZETECİ VE ALANLARINDA UZMAN BİR KADRO

Televizyonun hem yaratıcı hem de uygulayıcı kadrosunun gazeteci ve alanlarında uzman olan kişilerden oluştuğuna dikkat çeken birtv Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yaldız; “ Haber, haber programları; siyaset, her alanıyla ekonomi, kadın, sağlık, hukuk ve kültür sanat programlarıyla birlikte “izleyiciden gelenler’in de yer alacağı bir içeriğimiz var. Geniş bir yelpazede, gazetecilerden oluşan, alanlarında uzman bir kadro ile izleyiciye ulaşacağız. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Yemeği yapan da işinin ustası olmalı, sunan da. Elbette, bu mesleğe sevdalanmış genç bir kadromuz da var. Onları geliştirerek, mesleğe kazandırabilirsek ne mutlu bize. Hazırlıklarımızı yaparken gördük ki; kamuoyu kadar meslekdaşlarımız da heyecanlı.Bu bizim için çok değerli. Doğru yerde durduğumuzun, doğru işler yapacağımız kadar; özlenen ve etkin bir platformu hayata geçireceğimizin de göstergesi.” diye konuştu.

BİRTV’DE NELER OLACAK?

İzmir ve Ege’yi, kısa süre içinde tarafsız yayıncılık anlayışıyla, dopdolu bir içerikle buluşturacaklarını belirten Yaldız; tasarlanan programlara ilişkin bilgi de verdi. Sabahları bölgeden ve vatandaşlarımızdan gelen haberlerin de yer alacağı “Günyüzü”; öğle ortasını “Artı Bir Gündem” ile karşılayacağız. Ana Haberimiz, ülke, İzmir ve bölge gündeminden haberlerle ekranda olacak. Gündüz kuşağında “ Hayat güzeldir” isimli kadın programımız;. Popüler Sağlık; Nakavt, Emniyetli Saatler, Eğitim ve Birey, Astroloji Günlüğü, Emlak Rehberi gibi programlarımızla her alanda merak edilenler konu ve konuklarıyla ele alınacak. Birtv ekranı; haftanın 5 akşamı siyaset, ekonomi, spor alanlarında tartışma platformlarına ev sahipliği yapacak. Söz Meclis’ten İçeri, Egonomi, Gündem Ötesi, Bir Spor Gecesi; alanının duayenleri olan isimlerce sunulacak. Tüm bu programlar, İzmir’i, Ege’yi tüm unsurlarıyla birleştirecek. Akışımız, sinema ve belgesel kuşaklarımızla renklenecek..”

Gazeteci Yaldız; kurdukları whatsapp hattı ve tüm iletişim kanalları aracılığı ile vatandaşlardan gelen ihbar, görüntü ve bilgileri de değerlendireceklerini belirtti.

İşte, birtv’nin frekans ve iletişim bilgileri…

FREKANS:  12265 / V- Dikey / T4A

WhatsApp: 0530 355 15 52