Bursa'da kayda alındığı belirtilen görüntülerde, bir benzinliğin oto yıkama alanında yapılan sucuk yıkama işlemi tepki çekti.

Benzinliğin oto yıkama alanında bulunan bir minibüsün yan kapısını açan birkaç kişi, buradan içeride bulunan sucukların üzerine su püskürterek sucukları yıkadı.

Yapılan işleme ait görüntüler, benzinlikte bulunan başka bir araç şoförü tarafından çekilerek sosyal medyada paylaşıldı.

Görüntüler büyük tepki çekti.

Jandarma tarafından yakalandı

Bursa'nın Gemlik ilçesine bağlı İstanbul Yolu Kurtul Mahallesindeki bir benzin istasyonunda 2 kişinin panelvan minibüsün içerisindeki sucukları tazyikli su tabancasıyla yıkandığını farkeden bir vatandaş o anları görüntüledi. Görüntüler sosyal medyada, paylaşılınca Bursa İl Tarım Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri harekete geçti.

Görüntülerdeki benzin istasyonunun güvenlik kamera kayıtlarından sucukların yıkandığı panelvan minibüsün plakasını belirleyen jandarma ekipleri, aracı Gemlik ilçesinde buldu. Minibüs jandarma karakoluna götürüldü.

Sucukların neden ıslatıldığı tespit edilemezken, inceleme sonrası Bursa Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekiplerinin sucukları imha edeceği belirtildi.

İfade vermesi için Jandarma karakoluna getirilen şüpheliler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 186. maddesi uyarınca işlem yapılacağı kaydedildi.
Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin de sucukların etiketsiz olması sebebiyle idari para cezası uygulayacağı belirtildi.