Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada diğer şüphelilerle hareket ettiği değerlendirilerek 21 Mayıs'ta gözaltına alınan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli komiser G.K, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Tutuklu emniyet mensubu sayısı 4’e yükseldi.

Kaplan soruşturması kapsamında gizli tanık Serdar Sertçelik’in iddiaları ve yurt dışına kaçırılmasından sorumlu tutulan ikisi emniyet müdürü, biri komiser olmak üzere 7 kişi, önceki gün "yargı görevini yapanı etkileme", "göreve ilişkin sırrın açıklanması" ve "suçluyu kayırma" suçlamalarından tutuklanmıştı. 

Tutuklananlar arasında Kaplan'ı yurt dışına kaçarken Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, yardımcısı Şevket Demircan ve komiser Ufuk Gültekin ile eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapmış olan Ramazan Kubat da buluyor. Gözaltına alınan alınan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ise serbest bırakılmıştı.

Öte yandan gözaltına alınan N.Ö.K isimli şüpheli ise yurt dışı yasağıyla serbest bırakıldı. 

Editör: Esra Seyirden