Başrollerini Yılmaz Erdoğan ile Hazar Ergüçlü'nün paylaştığı İnci Taneleri dizisi ilk bölümüyle Kanal D ekranlarında yayınlandı. Dilber ile Azem'in hayata dair tüm yaşantılarının konu alındığı dizi başlamadan hemen önce tanıtımlardaki pavyon sahneleri bazı kesimlerden tepkiler aldı.
Bu konuda ilk tepki ise Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir'den geldi. İnci Taneleri'nin Ankara ve Ankara kültürünü yanlış yansıttığını söyleyen Demir, yapımcıya dava açacaklarını ve dizinin yayından kaldırılması içinde RTÜK'e başvuruda bulunduklarını söyledi.

Ankara için utanç kaynağı

Dizinin tanıtım fragmanında pavyonda dans eden bir kadın görüntüsüne yer verildiğini belirten Ankara Seymenleri, "Pavyon dansları kursu" açılmasına da tepki göstererek bu durumun genç kızları özendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğuna yer vererek bazı açıklamalar yaptı.

İnci Taneleri yayından kaldırılması için kanuni haklarımızı arayacağım!

Şerafettin Demir, ''Yeni yayınlanacak bu dizinin fragmanında pavyonda dans eden bir kadın görüntüsü veriliyor. Dizinin yayınlanacağı kanalla aynı medya grubuna ait olan haber kanalı aynı pavyon görüntüleriyle bu dizinin reklamını yapıyor. Dizi daha başlamadan ana karakterin (pavyonda çalışan kadınının) fragmanda giydiği elbise bir internet sitesine koyuluyor ve aynı gün tükeniyor. Ankara'da "pavyon dansları kursu" (evet yanlış duymadınız) açılıyor, kayıtlar aynı gün doluyor yani genç kızlarımız özenip buralara kayıt oluyorlar. Pavyon kültürü Ankara için övünülecek, ön plana çıkarılacak bir konu değildir. Hatta Ankara denilince akıllara pavyonun gelmesi bu başkentimiz Ankara için bir utançtır. Pavyonlar ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezleridir. Dizilerle filmlerle ön plana çıkarıp allayıp pullayarak özendirecek başka şey bulamayan zihniyetler! Milli Mücadelenin merkezi olan Ankaramız'ın pavyon kültürü ile değil, bir ülkenin kurtuluşu ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli unsuru olan, Oğuz kültürünün bugünlere kadar gelmesine ve yaşanmasına vesile olan SEYMENLİK kültürü ile anılması için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için kanuni haklarımızı arayacağım." dedi.