AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı ıstakoz paylaşımı hem AKP içinden hem de muhalefetten tepki çekti. Bursalı'nın Instagram'da bir restaurantta yediği ıstakoz tabağını takipçileriyle story şeklinde paylaşması üzerine muhalif hesaplar Türkiye'deki enflasyonist ortama ve hayat pahalılığına atıf yaparak tepki gösterdi. İktidarı destekleyen hesaplardan ise 'Biz seçimi bu nedenle kaybettik' yorumları yapıldı. 

Şebnem Bursalı'dan beklenen açıklama

AKP'li vekil Şebnem Bursalı yurtdışında yaşayan ailesinin yanına gittiğini ifade ederek gündem değiştirmeye çalışıyorlar yorumu ile bir kez daha tepki çekti. İşte özrü kabahatinden büyük dedirten o sözler....

 "Yoğun geçen seçim çalışmalarımız ardından yurtdışında yaşayan ailem ve yeğenlerimle bayram tatilini geçirmek üzere gittiğimiz bir restoranda hiç adetim olmayan bir yemek paylaşımı yapmam kamuoyunda haklı tepkiye sebep olmuştur. 30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim.

Mensubu bulunmaktan onur duyduğum partim ve yolunda yürümekten her nefesimde şeref duyduğum Sn Cumhurbaşkanımızın da bu sebeple hedef alınmasından dolayı üzüntüm sonsuzdur.


Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken, bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum!


İstanbul’un göbeğinde 29 insanımızın hayatını kaybettiği, Antalya’da göz göre göre ihmal sonucu günahsız insanlarımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve saatlerce mahsur kaldığı elim olayla ilgili tek bir söz etmeyenlerin, ne amaçla bu olayı çarpıttığını da biliyoruz!


Kamuoyuna saygıyla sunarım."

Editör: Esra Seyirden