A Milli Takımımız, EURO 2024 Elemeleri'nde son beraberlikle dikkat çekmişti, ancak Japonya ile oynanan dostluk maçında 6 golle mağlup oldu. İlk yarıda geriye düşen Ay-Yıldızlılar, mücadeleyi 4-2'lik skorla kaybetti.

Japonya'ya galibiyeti gelen golleri Nakamura ve Ito'da bulunurken, Türkiye'den sayılar Ozan Kabak ve Bertuğ Yıldırım'dan geldi.

Milli Takım, bu maç kadrosunda önemli değişiklikler yaparken, Ermenistan'ın hayatta kalmasının ardından aynı şansa sahip oyuncuları tercih etti.

Stefan Kuntz, Ermenistan ile oynanan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri karşılaşmasına göre ilk 11'de 9 değişikliğe gitti.

Ay-yıldızlı ekipte, Ermenistan maçında ilk 11'de sahaya çıkan Mert Günok, Zeki Çelik, Merih Demiral, Cenk Özkacar, İsmail Yüksek, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Kerem Aktürkoğlu ve Barış Alper Yılmaz'ın yerine bu mücadelede; Uğurcan Çakır, Onur Bulut, Ozan Kabak, Mert Müldür, Salih Özcan, Salih Uçan, Yusuf Sarı, İrfan Can Kahveci ve Bertuğ Yıldırım ilk 11'de yer aldı.

STEFAN KUNTZ'DAN İLK AÇIKLAMALAR

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Japonya'ya karşı 4-2'lik mağlubiyet sonrası konuştu. Kuntz, ilk yarıdaki performanslarını eleştirerek, fiziksel olarak Japonya'nın önüne geçemediklerini belirtti.

Maçta bazı oyuncuları görmek ve oyunlarını değerlendirmek istediğini söyleyen Kuntz, Bertuğ Yıldırım'ı maçın galip oyuncusu olarak öne çıkardı. Mağlubiyetin insanları üzdüğünü ifade eden Kuntz, bu deneyimden ders çıkaracaklarını ve pozitif bir şekilde ilerleyeceklerini vurguladı.