Narlıdere, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonu'nun işbirliğiyle İzmir Türk Koleji (İTK) Yelken Kulübü'nün katkılarıyla gerçekleştirilen 'İzmir’in Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları'na ev sahipliği yapıyor. Bu özel etkinlikte yelkenler, kurtuluşun kahramanlarına saygı için denize açıldı. 

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve İzmir’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde gerçekleştirilen yarışların ilk gününde sporcular, İzmir Körfezi'nde nefes kesen bir görsel şölen sunuyor. Optimist, ILCA 4 ve ILCA 6 sınıflarında düzenlenen yarışlar büyük bir rekabeti beraberinde getirirken, yelken sporunun güzelliklerini sergiliyorlar. Bu heyecan dolu etkinlik, 16-17 Eylül tarihlerinde de devam edecek ve ödül töreni 17 Eylül Pazar günü saat 17:30’da gerçekleştirilecek.

yelken yarislari (9)Narlıdere bir deniz ilçesi

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere'nin bir 'deniz kenti' olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Cumhuriyetimizin 100. yılı ve İzmir'in kurtuluşunun 101. yılında böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Narlıdere Belediyesi Deniz Festivali ile birleştirilen yarışlar, yelken sporunun yaygınlaşmasına ve İzmir Körfezi'nin sporla daha fazla buluşmasına vesile olacak. Özellikle bu yarışlara katılan genç yelkencilerimizi tebrik ediyorum. Sorumluluk, yardımlaşma ve karar verme yeteneklerini geliştiren yelken sporuna olan ilgileri, onların hayatta kendi rotalarını çizme yolunda önemli bir adım attıklarını gösteriyor. 200'den fazla sporcu, centilmence rekabet ediyor ve onlara başarılar diliyorum. Bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi iletiyorum."