Finansal analist İslam Memiş, Youtube kanalında takipçileri için video paylaşmayı sürdürdü. Memiş videosunda sarrafiye altın ürünlerinde yaşanan tedarik sıkıntısına dikkat çekerek pazartesi gününe işaret etti. 

Altın fiyatlarının nereye gittiği belli değil 

Memiş şu ifadeleri kullandı:
"Son bir aydır Darphane Genel Müdürlüğü'nün basmış olduğu sarrafiye grubu altınlarda (çeyrek altın-yarım altın-ziynet altın) arz tarafında ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Piyasa altını sürüyorlar, altının nereye gittiği belli değil.

Çeyrek altında tuhaf durum ne? 

Aylardır sarrafiye altın almayın bir çeyrek altında 75 lira işçilik mi olur diyorum. Son bir aydır özellikle tuhaf bir durum vardı tüm videolarda da bunu dile getirdim.
Koltuğu emanet ettiklerimiz üç beş tane zibidi kendini devletin sahibi falan zannetti galiba. Millet olarak asil olan biziz, nasıl getirdiysek öyle götürürüz.

İşçilikler düzelecek mi?

Altın tarafındaki işçiliklerdeki istismarları bir ay boyunca çok konuştuk ama pazartesi gününden sonra altın üretiminde bir normalleşme işçiliklerde bir normalleşme göreceğiz.
 Toparlayacak olursak altın üretiminde işçilik tarafında bundan sonra herhangi bir problemle karşılaşmayacaksınız. Her ey eskisi gibi normalleşecek. Daha çok normalleşecek.

İthalat problemi ne zaman çözülecek? 

Bir problem daha var ithalat problemi. Onu da çözdükten sonra gram altın tarafında da problemler çözülecek, tamamen içerideki kaos havası bitmiş olacak.
 Pazartesi günü ve önümüzdeki hafta boyunca bir şeylerin normalleştiğini devletin masaya yumruğunu vurduğunu görmüş olacaksınız.

Editör: Esra Seyirden