Amazon, popüler video oyunu serisini temel alan 'Fallout' dizisinin Prime Video üzerinde büyük bir başarı elde ettiğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, tüm sezonu tek seferde yayımlanan dizinin ilk 16 günde 65 milyondan fazla izleyiciyi çektiği ifade edildi. 
Dizinin izleme rakamları karşılaştırıldığında, Fallout, 2022'de haftalık olarak yayınlanan "Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri"nin ardından platformda bugüne kadar en çok izlenen ikinci orijinal dizi olduğu görüldü.

34 yaş altı izleyici kitlesinin yıldızı oldu

'Fallout' aynı zamanda 18-34 yaş arası yetişkinler arasında şimdiye kadar en çok izlenen program haline geldi. Dizinin izleyicilerinin yüzde 60'ı Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelerden oluşuyor.
Fallout dizisinin konusu ne?
Kıyametten iki yüz yıl sonra geçen 'Fallout', atalarının geride bıraktığı cehennem manzarasına geri dönmek zorunda kalan lüks nükleer barınaklarının nazik sakinlerini ve kendilerini bekleyen inanılmaz derecede karmaşık, tuhaf ve son derece şiddetli bir evreni keşfetmelerini konu alıyor.

Fallout 2. sezon için onay aldı mı?

İkinci sezon için resmi onayını da alan dizide Ella Purnell, Aaron Moten, Kyle MacLachlan, Walton Goggins, Moisés Arias, Sarita Choudhury, Michael Emerson, Leslie Uggams, Frances Turner, Zach Cherry, Johnny Pemberton, Rodrigo Luzzi, Annabel O'Hagan ve Xelia Mendes-Jones rol alıyor.

Editör: Esra Seyirden